X-ray, zırh ve kamera sırada ne var başkan?

Makamına X-Ray ve 200 bin liralık özel zırhlı cam taktıran Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 24 saat güvenlik olan lüks sitedeki villasının her yanını da kameralar ile donattı

X-ray, zırh ve kamera sırada ne var başkan?
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in her geçen gün artan güvenlik hassasiyeti merak uyandırıyor. Göreve geldikten kısa süre sonra ilk iş olarak makam odasını 13'üncü kattan 3'üncü kata taşıyan Taşdelen, daha sonra Özel Kalem girişine X-Ray cihazı koydurdu. Bununla da yetinmeyen Taşdelen yeni taşındığı odasının camlarını da zırhlı hale getirdi. Kendisini adeta koruma kalkanı içerisine alan Taşdelen'in makam odasına taktırdığı ve ağır silahlara karşı da dayanıklı olduğu ifade edilen çelik konstrüksiyonlu zırhlı cam için yaklaşık 200 bin TL ödediği iddia edildi.

GÜVENLİĞE GÜVENMEDİ
Bir diğer iddiaya göre ise Taşdelen, odasındaki zırhlı camı, çalışanların, "Başkanım üst geçidin yüksekliği sizin katınıza yakın. Güvenlik zafiyeti oluşturabilir" uyarısının ardından taktırdı. Çankaya Belediyesi'ndeki makam odasını X-Ray cihazı ve zırhlı camlarla koruma altına alan Taşdelen'in son olarak Mutlukent Mahallesi'ndeki lüks villasını da güvenlik kameraları ile donattığı ortaya çıktı. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal gibi siyasilerin de ikamet ettiği lüks sitede 24 saat özel güvenlik bulunmasına rağmen Taşdelen'in villasının dört bir yanına kameralar koydurması, "Kimden korkuyor?" sorusunun sorulmasına neden oldu.

EVİNE HIRSIZ MI GİRDİ?
Ankara kulislerinde konuşulan bir diğer önemli iddia ise Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in yakın bir zaman içerisinde hırsızlık şoku yaşadığı yönünde. Yaklaşık 4 ay önce 1 hafta arayla villasına 2 kez hırsızlık girişiminde bulunulduğu öne sürülen Taşdelen'in, yaşananların ardından evine de güvenlik kamerası taktırdığı ifade edildi. Başkan Taşdelen'e yakın kaynakların verdiği bilgilere göre hırsızlar evden herhangi birşey de almadı.

TEHDİT Mİ ALIYOR?
Alper Taşdelen'in makamına X-Ray koydurup zırhlı cam taktırmasının ardından oturduğu villayı da güvenlik kamerası ile donatması bazı CHP'lilerde de şaşkınlık yarattı. CHP'liler, "Başkan Alper Taşdelen acaba birinden mi tehdit alıyor yoksa korktuğu birimi var?" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN