Maliyeden kaçarken polise yakalandılar

Naylon fatura kullanan işletmeci, şirketini aklamak için terörü bahane etmeye kalktı. Ancak kundakçı yanlış arabayı yakınca, maliyeye 'evraklarımız terör örgütlerince yakılan arabamızda kaldı' demeyi planlayan işletmeci Z.Ö. yakalandı

Maliyeden kaçarken polise yakalandılar
Naylon fatura kullanan elekrikli ev aletleri mağazası sahibi Z.Ö. maliyeden kaçmak için yaptığı plan geri tepti. Maliye ekipleri Ulus'ta mağaza işleten Z.Ö.'den 2010 ve 2011 dönemine ait evraklarını istedi. Naylon fatura kullanan işletme sahibi bu işten kurtulmak için muhasebecisi S.G.'ye fikir danıştı. Muhasebeci ise 'Aracı yaktırıp, evrakları araçta unuttuk diyelim. Terör olayları sırasında kundaklandı bahanesi ile maliyeden yırtarız' fikrini verdi.

KUNDAKÇI YANLIŞ ARACI YAKTI

Maliyeden kaçmak için kendi aracını kundaklama kararı alan işletme yetkilileri bu görevi 40 bin TL karşılığında İ.Ş ile H.K.'ye verdi. S.G. ve Z.Ö. kiraladıkları kundakçılara hangi aracı yakacaklarını söyledi. Sabah olduğunda S.G. ve Z.Ö. yanlış aracın kundaklandığını fark etti. İkinci gün kiraladıkları şahıslara doğru aracı gösteren zanlılar, bu defa naylon faturaların içinde olduğu aracı yaktırmayı başardı.

5 ÇUVAL NAYLON FATURA ÇIKTI
İki gece üst üste yaşanan kundaklama olayı üzerine harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri olay yerindeki kamera görüntüleri inceledi. Olayları planlayan ve uygulayan şüpheliler kıskıvrak yakalandı. Zanlılar sorguları sırasında olayı itiraf etti. Yakalanan zanlıların adreslerinde yapılan aramada 5 çuval naylon fatura ele geçti. Evraklar incelenmek üzere Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gönderildi. Zanlılar Z.Ö., S.G. ve kundakçılar adliyeye sevk edildi.

BİZE ULAŞIN