Polis bayram için teyakkuza geçti

Ankara Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların Kurban Bayramı'nı huzur ve güven ortamında geçirmeleri için güvenlik tedbirlerini artırdı. Bayram boyunca bine yakın polis başkentte güvenliği sağlayacak

Polis bayram için teyakkuza geçti
Ankara Emniyet Müdürlüğü vatandaşların Kurban Bayramını huzur ve güven ortamında geçirmeleri için bir takım tedbirler aldı. Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada bayram boyunca başkentin belli noktalarında 361 ekibin görev yapacağı kaydedildi. Kent merkezinde meydana gelebilecek olayları önlemek ve oluşabilecek olaylara anında müdahale edebilmek için Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin sayısı artırıldı. Asayiş ekipleri, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezleri, otogarlar, mezarlıklar, camiler, hayvan pazarları ve kurban kesim yerlerinde sahte para ve dolandırıcılık, hırsızlık, yankesicilik, kapkaç ve diğer asayiş olaylarına karşı tetikte olacak.

TRAFİK TEDBİRLERİ ARTIRILDI

Emniyet Müdürlüğü tatil süresince ve sonrasında vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla yollarda da denetimleri artıracak. Kurban Bayramı tatili nedeniyle yoğunlaşacak araç trafiği ile ilgili Şehir İçi ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü kapsamlı çalışmalar yürütecek. 19 Mayıs Bulvarı, Dumlupınar Bulvarı, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Mevlana Bulvarı gibi araç yoğunluğunun fazlaca bulunduğu ana arterlerde ve güzergâhlarda da ek tedbirler alındı. Ayrıca, otobüs denetimlerinin en üst seviyede olması için AŞTİ'de bulunan personel sayısı da artırıldı.

SAHTE PARA UYARISI YAPILACAK

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından özellikle toplu taşıma araçlarında kullanılan ve kaçak yollarla ülkeye girişi yapılan 10 numara yağ konusundaki denetim ve operasyonlara da hız verildi. Narkotik ekiplerinin de bayram boyunca uyuşturucu tacirlerine karşı operasyonları da sürecek. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri ise Çankaya (Mühye), Keçiören (Ovacık), Etimesgut (Optimum AVM yanı) da açılan kurbanlık satış alanlarını ziyaret ederek, yankesicilik, dolandırıcılık ve sahte para konularında bilgilendirme çalışması yapacak.

BİZE ULAŞIN