Beypazarı'nda çıkan yangında 3 ev yandı

Beypazarı'nda köy statüsünden mahalleye dönüşen Adaören ve İncepelit mahallelerinde yangın çıktı. Yangınlarda Adaören'de 2 ev tamamen, İncepelit Mahallesi'nde ise 1 ev yandı

Beypazarı'nda çıkan yangında 3 ev yandı
Beypazarı ilçe merkezine 27 kilomere mesafede bulunan Adaören Mahallesi'nde çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangında yazlık olarak kullanılan ev, içindeki eşyalarla birlikte tamamen yandı. Yangının ilk başladığı evin Şükrü ve Mustafa Er adlı kardeşlere ait olduğu öğrenildi. Yangın, bitişikte bulunan Hüseyin Ürün adlı eve de sıçrayıp tamamen yanmasına neden oldu. Her iki evde de kimsenin olmaması nedeniyle can kaybı yaşanmadı. Tamamı ahşap evlerden oluşan mahalledeki yangın, diğer evlere sıçramadan Ankara Büyükşehir Belediyesi Beypazarı İtfaiye personelinin 7 itfaiye aracı ile müdahalesi sonucu kontrol altına alındı. Yangın sırasında yakında bulunan bir eve ise su sıkılarak soğutma çalışması yapılarak yangın çıkmasının önüne geçildi.

ÇUBUK'TA ÇATI YANGINI
Beypazarı'nın İncepelit Mahallesi'nde ise aynı saatlerde çıkan yangında bir ev tamamen yandı. 90 yaşındaki İlyas Dönmez'e ait olduğu öğrenilen ev oturulamaz hale geldi. İtfaiyenin müdahalesi sonucu yangının civar evlere sıçraması engellendi. Yangının çıkış sebebi tespit edilemedi. Adaören Mahallesi'nde yanan evlerin hemen yanında evi bulunan Mustafa Çakıroğlu, yangına ilk müdahalenin vatandaşlar tarafından şebeke suyuna bağlanan hortumlarla yapıldığını belirtirken, "Daha sonra gelen itfaiyenin müdahalesi sonucu yangın çevreye sıçramadan söndürüldü" dedi. Kendi evinin yangının ortasında kaldığını belirten Çakıroğlu, "Gelen itfaiye ekipleri, yanan evlerle birlikte benim eve de su sıkarak soğutma çalışması yapıp, yanmasının önüne geçti" dedi. Çubuk'ta ise bir binanın çatısında çıkan yangına müdahale ederken kiremitlerin kırılması sonucu düşerek yaralanan 2 kişi, hastaneye kaldırıldı.

BİZE ULAŞIN