Elde kalan son kurbanlık hayvanlar alıcı bekliyor

Kurban pazarlığı bayramın ilk gününde de hız kesmedi. Kimi hayvan besicileri ellerinde kalan son kurbanları uygun fiyata satıp çadırlarını toplamaya başladı

Elde kalan son kurbanlık hayvanlar alıcı bekliyor
  1. Haberler
  2. Ankara Başkent
Perşembe 25.09.2015 ABONE OL
Kurban kesim merkezleri kesim işleminin yanında kurban pazarlıklarına da şahit oldu. Ankaralı, belediyeler tarafından belirlenen tam donamlı kesim merkezlerinde kurbanlarını keserken kurban almakta geç kalan vatandaşlarda son gün indiriminden yararlanarak kurbanlık aldı. Besiciler ve alıcılar arasında sıkı pazarlıkların yaşandığı pazarlarda, fiyatlara bayram indiriminin yansıdığı görüldü.

ALICI DA SATICI DA MEMNUN

Bayramın ilk gününde bile normalin üstünde bir müşteri yoğunluğu yaşadıklarını belirten besiciler satışlardan oldukça memnun. Özellikle büyükbaş hayvanların yoğun ilgi gördüğü pazarlarda Ankaralı, daha uygun fiyata kurban almanın, satıcılar ise ellerinde kalan son hayvanları memleketlerine götürmeden elden çıkarmanın mutluluğunu yaşadı. Besiciler fiyatların düşmesi nedeniyle en fazla satışı arefe ve bayramın ilk günü yaptıklarını söyledi. Kurbanlıklarını satan bazı besiciler çadırlarını toplamaya başladı.

ANKARALI İMECE USULÜ KURBAN KESTİ
Ankara'da sabah erken saatlerde başlayan kurban kesimi akşam geç saatlere kadar devam etti. Ankaralılar, mezbahane ve belediyeler tarafından kurulan tesislerde imece usulü kurban kesti. Farklı semtlerden gelen onlarca aile, kesim ve parçalama işlemlerinde birbirlerine yardımcı oldu. Yol kenarlarında yapılan kaçak kesimlerin geçmiş yıllara göre oldukça azaldığı gözlendi.

BUGÜN NELER OLDU