Otomobil fareleri bayram dinlemedi

Otomobil fareleri bayram dinlemedi
Bir ay içinde 3 otomobilin çalındığı Keçiören Dimyat Sokak'ta hırsızların son kurbanı Tombaş ailesi oldu

Arife günü büyük şok yaşayan ailenin başına gelen olay tüm mahalleliyi canından bezdirdi

Keçiören'in Şefkat Mahallesi Dimyat Sokak'ta yaşayanlar adeta otomobil hırsızı kabusu yaşıyor. Son bir ayda 3 otomobilin çalındığı sokakta otomobil hırsızlarının son kurbanı arife günü ailesi ile memleketi Ordu'ya gitmek için evden çıkan Turan Tombaş, aracını hazırlamak için kapıya çıktığında büyük bir şok ile karşılaştı. Arabasını park ettiği yerde bulamayan Tombaş, durumu hemen polise bildirdi. Kurban Bayramı'nın zehir olduğunu ifade eden Turan Tombaş, " Korktuğum başıma geldi" diyerek isyan etti.

KORKTUĞUM BAŞIMA GELDİ

Yaşadıkları şoku atlatamadıklarını belirten Turan Tombaş, "Bir ay içerisinde dört araç çalındı bu sokaktan ondan sonra çok tedirgindim zaten, geceleri sık sık arabamı kontrol ediyordum ama korktuğum başıma geldi. Sabah kalktığımda arabam yoktu" diye konuştu. Tombaş, "Bu otoparkta benim arabamla aynı model üç araç daha vardı ama benimkini çalmışlar. Gece saat 23.30'da otoparka çektim aracı sonra bir ara binadan kaynaklanan elektrik kesintisi yaşandı, dışarı çıktım araba oradaydı. Ailemle memleketim Ordu'ya gidecektim. Sabah 06.30'da yolculuk öncesi arabayı hazırlamak için dışarı çıktığımda otoparkta arabam yoktu. Hemen polisi aradık, araba mobese kamerasına takılmış mı diye. Ankara'nın dışına çıkıp çıkmadığı belli değil elimizde hiçbir bilgi yok. Ben gariban adamın tekiyim, akşama kadar inşaatta çimento taşıyarak kazandığım parayla almıştık o arabayı, ne olur arabam bulunsun" dedi.

MAHALLELİ ÇÖZÜM BEKLİYOR
Söz konusu mahallede araç hırsızlığının sık sık yaşandığına dikkat çeken Tombaş, "Bu mahallede sürekli oto hırsızlığı oluyor her üç kişiden birin aracı çalınmış. Korkulu rüyamız olan bu araç hırsızları mahallenin peşini bırakmıyor" dedi. Tombaş, "Artık korkulu rüyamız oldular, sipariş gibi hırsızlık yapıyorlar adeta. ne ses bırakıyorlar ne iz, koca arabalar tuzla buz oluyor. Biz Ordu'luyuz aslen altı yıldır burada yaşıyoruz ama geldiğimizden beri hırsızlık vakalarını ardı arkası kesilmiyor. Zaten bu sokakta genelde araba hırsızlığı oluyormuş, son bir ayda dört aracın çalındığı sokakta, daha öncede çok hırsızlık olmuş. Mahalleli paranoyak oldu adeta, gece çıkıp araba kontrol etmekten uyuyamıyoruz, buna bir çare bulunsun, sabah kalktığımızda acaba bugün kiminki çalındı düşüncesi bizi yıprattı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU