Başkentliler Safranbolu'yu sevdi

Kurban Bayramı tatilinde başkentliler Karabük'ün tarihi konaklarıyla ünlü ilçesi Safranbolu'ya akın etti. 100 bin turisti ağırlaması beklenen ilçe 3 bin yıllık tarihi geçmişe sahip

Başkentliler Safranbolu'yu sevdi
Karabük'ün tarihi konaklarıyla ünlü ilçesi Safranbolu, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 100 bin yerli ve yabancı turistin akınına uğradı. UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Safranbolu'daki otel ve pansiyonlarda bayram tatilinde rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor. Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, başta Ankara olmak üzere İstanbul, Eskişehir, Bursa, Kastamonu, Zonguldak, Kocaeli, Sakarya ve Bolu gibi illerden bayramlarda yoğun talep gördüklerini söyledi. Yerli turistlerin yanı sıra özellikle Çin, Japonya, Güney Kore ve Tayvan gibi ülkelerden gelen turistlerin adeta akınına uğrayacak ilçenin her köşesinde konuklara Safranbolu lokumundan ikram edilecek. 9 günlük tatil süresince günübirlikçilerle yaklaşık 100 bin turiste ev sahipliği yapmayı hedeflediklerini ifade eden Belediye Başkanı Aksoy, "Osmanlı döneminden kalma han, hamam, cami, çeşme, köprü ve konakların eşsiz güzelliğini keşfederek otantik havası içinde bayramda 'zamanda yolculuk' yapmak isteyenler, 3 bin yıllık geçmişe sahip ilçemize yoğun ilgi gösteriyor.

DENETİMLER EKSİKSİZ YAPILIYOR
Aksoy, misafirlerin bayram tatilini huzurlu bir şekilde geçirmeleri için her türlü önlemin alındığını dile getirerek, şöyle devam etti: "Bayram süresince otel, pansiyon ve yeme içme yerleri denetlenecek. Rehberlerimiz her an misafirlerimize hizmet verecek. Bayram için direk turiste hizmet eden firmalar özel programlar düzenleyecek. Konuklarımızı Osmanlı örf ve adetleriyle ve Türk misafirperverliğinin sıcaklığıyla ağırlayıp, güleryüzlü göndermenin çabası içinde olacağız."

BİZE ULAŞIN