Potanın yıldızları Mamak'ta yetişiyor

Basketbola gönül veren çocuk ve gençleri Türk basketboluna kazandırmayı hedefleyen Mamak Belediyesi'nin geçtiğimiz aylarda kayıtları başlayan basketbol okullarına ilgi büyük...

Potanın yıldızları Mamak'ta yetişiyor
Mamak Belediyesi'nin ilçedeki gençlerin spordan kopmaması ve alt yapıdan sporcu yetiştirmek amacıyla geçtiğimiz yıl Mamak Belediyesi Spor Salonu'nda hizmete açtığı ve ardından Başak Gençlik ve Spor Merkezi, DSİ Etlik Spor Kompleksi ve Mamak Yüzme Havuzu Spor Kompleksinde yenilerini eklediği basketbol okullarında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.250 alt yapı sporcusuyla çalışmalarını sürdüren Mamak Belediyesi Basketbol okullarına kayıtlar da bir yandan devam ediyor. 5 yaş üzeri Mamaklı çocukların basketbol dalında eğitim alacağı Mamak Belediyesi Basketbol Okulları ile geleceğin dev adamları Mamak'ta yetişecek. Profesyonel teknik direktör eşliğinde eğitim alacak öğrenciler, eğitim sonrasında Mamak Belediyesi DSİ Basketbol Takımı'nın alt yapı takımında oynayabilmeleri için seçilecek.

Hepsi dev adam olacak

Geleceğin milli sporcularının Mamak'ta yetişeceğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, alt yapı olarak ciddi çalışmalar içerisinde olduklarını belirtti. Basketbol okulu ile çocukların sporculuk kariyerine adım attıklarını belirten Akgül, "Mamak'ta spor konusunda ciddi bir potansiyel var. Bunu ortaya çıkarmak ve çocuklarımızı Türk sporuna kazandırmak istiyoruz. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan vazgeçerek spor yapmalarını sağlayacağız. Mamak'ta geleceğin sporcuları yetişecek" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN