Ankara test merkezi olacak

Yurt içi ve yurtdışından pek çok hastanın akın ettiği başkent, şimdi de metabolizma testlerinin merkezi olmaya hazırlanıyor

Ankara test merkezi olacak
Ankara, yakın coğrafyadaki ülkeler başta olmak üzere Avrupa'nın çocuk metabolizma testlerini yapmaya aday. Ankalab Laboratuvarları Genel Müdürü Dr. İlker Kütükoğlu, Türkiye'nin, sağlık sektöründe yaptığı yatırımların karşılığını almaya başladığını hatırlattı. Kütükoğlu, Asya ve Avrupa'dan pek çok hastanın tedavi için Türkiye'ye geldiğini, laboratuvar testleri konusunda da ülkede önemli gelişmeler yaşandığını belirterek "Türkiye sağlık testleri konusunda parmakla gösterilen ülkeler arasında. Romanya'dan gelen işçi sağlığı testlerini laboratuvarımızda yapıyoruz. Kısa zamanda Avrupa'yı içine alan bir müşteri portföyüne sahip olmayı öngörüyoruz. Avrupa'nın çocuk metabolizma hastalıkları testlerini de burada yapacağız" dedi.

HASTANELERİN YÜKÜ AZALACAK

Ankara'da laboratuvarcılığın her geçen gün daha da ilerlediğini ifade ederek "Metabolizma testlerini de başarıyla uygularsak başkentin sağlık profili level atlayacak. Hastanelerin yükü azalacak, hastalar ve doktorlar hem zamandan tasarruf edecek hem de maliyet azalacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN