BİR GÖRÜŞ: Murat TARHAN

  1. Haberler
  2. Ankara Başkent
Pazartesi 29.09.2015 ABONE OL
YAZIK
Kalecinin hediyesi ile gelen Kasımpaşa galibiyeti. Çanakkale geçilmez oyun planıyla Beşiktaş beraberliği.
Hepsi o kadar… Gençlerbirliği, hızla dibe vuruyor. Kimse erken konuşuyorsun demesin. Görünen köy kılavuz istemez… Başkan İlhan Cavcav'ı hepimiz seviyoruz.
En azından bugüne kadar yaptıklarından dolayı saygı duyuyoruz. Ama bir sezonu da rahat geçirmeyi hiç mi düşünmez Başkan? Eskiden kendi gidip izler, öyle transfer yapardı ligimizin duayen aşkanı. Müthiş transferlere de imza attı yıllarca.
Ne zaman ki, menajerlere inanmaya başladı İlhan Cavcav, sıradan, hedefsiz bir takım haline geldi Kırmızı-Siyahlılar… Son yıllarda elle tutulur bir tane transferine rastladınız mı Gençlerbirliği'nin? Deneme yanılma metoduyla kervan yürütülmeye çalışılıyor. Akhisar maçında alınan yenilgi sonrası bunları kaleme almadık. 3-4 yıldır gördüğümüz tablodandır rahatsızlığımız… Akhisarspor karşısında El Kabir'in iki pozisyonu var yalandan.
Gerisi ise hikaye. Kendisi gibi yetersiz bir kadrosu olan rakibinden bir puanı dahi alamıyorsan, oturup düşünme zamanıdır. Hakemin maçı gereğinden fazla uzatması, alınan yenilginin de mazereti olmamalı… Teknik Direktör Mehmet Özdilek'in ilk sezonunda yaşadığı çıkışı beklemek, hem O'na hem de futbol adına haksızlık olur.
Bu takıma Capello'yu ya da Mourinho'yu getirseniz de bir şey değişmez… Başkentte futbol öldü ölecek. Taraftar, hedefsiz takım görmekten bıktı ve tribünleri terk etti. Osmanlıspor da olmasa, puan cetveline bakmak istemiyor insan… Hem Türk futbolu, hem de Ankara adına çok yazık ve vahim bir tablo ile karşı karşıyayız.
Görünen o ki, ilk yarı kabuslarla dolu geçecek. Ara transferde de gelsin 3-4 yeni transfer. Sonra da kulübün parasını çar çur etmiyorum diye ahkam kes…

BUGÜN NELER OLDU