Başkan Yaşar genç hakemlere kokart taktı

Başkan Yaşar genç hakemlere kokart taktı
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Türkiye Futbol Federasyonu Ankara İl Hakem Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen 2015-2016 Kokart Töreni ve Sezon Kapanış programına katıldı. Çayyolu Pool Pub'da düzenlenen törende, çiçeği burnunda hakemler yemin ederek kokartlarını aldı. Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili Bünyamin Gezer ile Ankara İl Hakem Komitesi Başkanı Abdullah Ayar ve Futbol Federasyonu temsilcilerinin de katıldığı organizasyon renkli görüntülere sahne oldu.

Yaşar bayan hakeme kokart taktı
Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili Bünyamin Gezer, kokart töreninin ardından Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a katkılarından dolayı plaket verirken günün anısına da forma hediye etti. Hakemleri tek tek tebrik ederek başarılar dileyen Başkan Yaşar da çiçeği burnunda bayan hakeme kokartını takıp kartlarını teslim etti.

Futbol sadece bir spordur, öyle kalmalıdır
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Türkiye maalesef her konuda olduğu gibi futbolda da, futbolu futbol olarak görmekten uzaktır. Futbol bir spordur. Bunu hakemiyle, oyuncusuyla, idarecisiyle toplu bir biçimde spor olarak değerlendirmeliyiz. Böyle olursa da ülke kazanır, Türk futbolu kazanır, gençlerimiz kazanır. Hakem ise karar veren bir organdır. Karar veren de her zaman eleştiriye açık olmalıdır. Yeter ki eleştiriler meslek ahlakı kuralları içinde olsun. Eleştiri yaparken toplumu birbirine düşman edecek noktalara getirmemek gerekiyor. İnsanız hepimiz kararlar verirken hata yapabiliriz. Hakemler karar verirken sadece vicdanı ve meslek ahlakı içinde karar vermelidir. Genç arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

'Hakemlik zor bir iş'
Hem amatör kulüplerin hem de hakemliğin gelişmesi adına önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Ankara Amatör Spor Klüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu da, "Eğer futbolun gelişmesini istiyorsak hakemliğin de önemli seviyede gelişme göstermesi gerekiyor. Bu konuda emek veren herkesi tebrik ediyorum. Bizler de federasyon olarak hakem arkadaşlarımızın eksik ve yanlışlarını birlikte düzeltmek için çabalıyoruz. Hakemlik zor bir iş. Saha içerisinde yalnızsınız ve anlık kararlar vermek durumundasınız. Tabii ki ülkemizde maalesef hakem hatalarının sabahlara kadar tartışılır olması da gerçekten düşündürücü" dedi.
BİZE ULAŞIN