‘Şampiyon gençler için çalışıyorum’

Gençlerbirliği’nin kalecisi Hopf, bir Türk takımında yer almak için uğraştığını ve burada şampiyonluğu tatmak için çalıştığını söyledi

‘Şampiyon gençler için çalışıyorum’
İsveç Milli Futbol Takımı'nın aday kadrosunda bulunan Gençlerbirliği'nin kalecisi Johannes Hopf, uzun yıllar gelmek için uğraştığı Türkiye'de şampiyonluğu yaşamak istediğini söyledi. Avrupa Futbol Şampiyonası'na hazırlık kapsamında evinde Slovenya ve Galler ile özel maçlarda karşılaşacak İsveç Milli Takımı'nın başkent Stockholm'de gerçekleştirdiği kampta yer alan Johannes Hopf, burada konuştu.

'Bana hep dostça davrandılar'
Uzun yıllar Türkiye'de oynamak istediğini kaydeden Hopf, "Türkiye'de yaşadığım için çok mutluyum. Türkler bu zamana kadar bana çok sıcakkanlı ve dostça davrandılar. İyi ki Türkiye'yi seçmişim. Gençlerbirliği'nde şampiyonluk yaşamak için çalışıyorum'' dedi. EURO 2016'da İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan ile aynı grupta yer alacak Türkiye'nin şansını da değerlendiren Hopf, "Türkiye'nin grubu çok zorlu ve hücum oynayan takımlardan oluşuyor. Türkiye de hücumu seven ve teknik kapasitesi yüksek oyunculardan kurulu. Türkiye'yi zorlu bir mücadele bekliyor ama ilk ikide çıkma şanslarını yüksek görüyorum'' diye konuştu.
BİZE ULAŞIN