İlk teravih

Ramazana kavuşmanın manevi heyecanıyla başkentli müminler, ilk teravih namazı için camilerde omuz omuza gelerek saf tuttu

İlk teravih
Ankara'da ramazanın başlamasıyla kentteki camilerde teravih namazı kılındı. Kocatepe Camisi'ne gelen vatandaşlar namaz kılarak dua etti. Namaz kılmaya gelenler arasında bulunan Orhan Doğan, yaptığı açıklamada, bu yıl oruçlu geçecek sürenin uzun olmasının kendisini yoracağını ancak çocukluğundan beri orucunu tutmaya gayret gösterdiğini ifade etti. Geçen yıl ramazandan beri özlem duyduğunu belirten Doğan, ilk teravihlerin her zaman daha heyecanlı olduğunu söyledi. Abdesti olmadığı gerekçesiyle teravih namazını kılamamasına üzüldüğünü belirten Engincan İnan ise ramazan boyunca orucunu tutup teravih namazlarını kılacağına vurgu yaptı. Namaz sonrasında ramazana girmenin heyecanını ifade eden Ayşegül Duran ise iftar vaktinin her dakikasını iple çekiyordum çok sıcaklarda, özellikle çok yorucu bir gün oluyordu. O yüzden iftar vakti bir başka heyecanlı oluyor" ifadelerini kullandı.

AYRI BİR MANEVİ HAVA ESİYOR
Ankaralılar teravih namazı için Ankara'nın en büyük ve tarihi camilerinden Hacı Bayram-ı Veli'de de saf tuttu. İlk teravih namazı için Ulus'ta bulunan Hacı Bayram- ı Veli Camii'ni tercih eden Ankaralılar, ramazan ayına ulaşmanın verdiği coşkuyu yaşadıklarını, ramazanın ilk teravih namazını kılacak olmanın verdiği heyecanı yaşadıklarını dile getirdi. Namaz için özellikle Hacı Bayram-ı Veli Camisi'ni tercih ettiklerini dile getiren vatandaşlar, restore edilen tarihi bölgede ayrı bir manevi hava estiğini dile getirdi. Namaz öncesinde Hacı Bayram-ı Veli'nin türbesini ziyaret ederek burada dua eden vatandaşlar, ardından camiye geçerek teravih namazını kıldı.
BİZE ULAŞIN