Şehit uzman Bulak’ın adı okulda yaşayacak

Diyarbakır’da terör örgütüne yönelik operasyonlarda şehit düşen Uzman Çavuş Sercan Bulak’ın adı, memleketi Şereflikoçhisar’daki okula verildi

Şehit uzman Bulak’ın adı okulda yaşayacak
Diyarbakır'da terör örgütüne yönelik operasyonlarda şehit düşen Uzman Çavuş Sercan Bulak'ın adı, memleketi Şereflikoçhisar'daki okula verildi. Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesindeki Tuzgölü İmam Hatip Ortaokulu'nun adı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün girişimleriyle "Şehit Sercan Bulak İmam Hatip Ortaokulu" olarak değiştirildi. Tabelası değiştirilen okul, yeni adıyla hizmet vermeye başladı. Şereflikoçhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Niyazi Düğer, yaptığı açıklamada, Şereflikoçhisarlı Uzman Çavuş Sercan Bulak'ın, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü üyelerine yönelik operasyonda şubat ayında şehit düştüğünü hatırlattı.

KAYMAKAM ÖNERDİ
Şehidin adının ilçedeki okulda yaşatılması konusunda ilçe kaymakamının önerisi üzerine çalışma başlattıklarını bildiren Düğer, "Tuzgölü İmam Hatip Ortaokulu yeni faaliyete geçtiği için en uygun yerin bu okul olduğuna karar verildi. Şehitlik beratının gelmesinin ardından gerekli yazışmalar tamamlandı ve okulumuzun adı 'Şehit Sercan Bulak İmam Hatip Ortaokulu' olarak değiştirildi. Şehidimizi ve tüm şehitleri bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum" ifadesini kullandı.
BİZE ULAŞIN