Başbakan’dan 5 müjde geldi

AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nın iftarına katılan Başbakan Binali Yıldırım başkentlilere 5 müjde verdi. Yıldırım, YHT, Başkentray, Esenboğa Metrosu, Keçiören Metrosu ve Gerede Su Projesi’nin detaylarını anlattı

Başbakan’dan 5 müjde geldi
Başbakan Binali Yıldırım, Altındağ Belediyesi tarafından yeni bir çehreye kavuşturulan Çinçin'de, Ankara il ve ilçe teşkilat mensuplarıyla birlikte iftar yaptı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği Altındağ Kültür Sarayı'ndaki iftar davetinde konuşan Başbakan Yıldırım, Ankara'ya 14 yılda 60 milyar liralık yatırım yaptıklarını anımsatarak, 14 bin yeni derslik, 10 yeni üniversite, 127 sağlık tesisi, 30 spor tesisi, 69 bin konutu Ankaralıların hizmetine sunduklarını ifade etti. Ankara ve Türkiye'nin geldiği tablo ve kazandığı bu eserlerin partisinin kadrolarınca kazandırıldığına işaret eden Yıldırım, başkentlilere 5 ayrı konuda müjde verdi. İşte Başbakan Binali Yıldırım'ın Ankaralılar için verdiği müjdeler:
1ANKARA'DAN KARS'A YHT: Ankara- Eskişehir, Ankara-Konya, Ankara-İstanbul hızlı tren hatlarını tamamlayarak hizmete aldık. Şimdi ise Ankara-Sivas-Erzincan- Erzurum-Kars hattının yapımını sürdürüyoruz. Ankara-İzmir hızlı treni inşaatı süratle devam ediyor.
2 KEÇİÖREN METROSU YILSONU AÇILIYOR: Sincan ve Kızılay-Çayyolu metro hattını hizmete aldık, sıra Keçiören Metrosu'na geldi. "Geçenlerde bir tweet gördüm, diyor ki bir kız, arkadaşına, 'sevgilim' diyor, 'Aşkımız bitmesin devamlı olsun, aşkımız Keçiören metrosu gibi olsun'. Üzgünüm, o kızımızın bu arzusunu yerine getiremeyeceğiz, bu sene sonu inşallah Ulaştırma Bakanımız ve ekibi Keçiören Metrosu'nu da açmış olacak. Ankaralıların hizmetine sunacağız, hayırlı uğurlu olsun.
3 ESENBOĞA METROSU: Kızılay-Esenboğa Havaalanı metrosu bu yıl sonuna kadar inşallah projeleri tamamlanıp, ihale aşamasına gelecek.
4 BAŞKENTRAY ANKARAY İLE BİRLEŞİYOR: Sincan ve Kayaş için yapılan Başkentray çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Başkentray'ı yeni hatlara taşıyacağız. Engelsiz peron inşaatlarını da Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile sürdürüyoruz. Bu peronların Ankaray ve metroya da bağlantısını gerçekleştirecek.
5 GEREDE PROJESİ DEVAM EDİYOR: Gerede su projesi tüm hızıyla sürüyor. Proje tamamlandığında 2045 yılına kadar Ankara su sorunu yaşamayacak.
BİZE ULAŞIN