Kardeşlik Sofrası

Yerli Düşünce Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Türkistan’dan gelen 300 öğrenci, siyaset, iş ve sanat dünyasının ünlü isimleriyle bir araya geldi

Kardeşlik Sofrası
Yerli Düşünce Derneği'nin kurduğu 'Kardeşlik Sofrası' bu kez Türkİslam coğrafyasından gelerek Türkiye'de eğitim gören öğrenciler için kuruldu. İftara, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Dernek Başkanı Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'in de aralarında bulunduğu bin kişi katıldı.

KARDEŞLİK VURGUSU
İftarın ardından gençlere seslenen Topçu, Türk-İslam coğrafyası için birlik ve kardeşlik vurgusu yaptı. "Bugün soframızı Türkistan'dan gelen kardeşlerimize açtık" diyen Topçu, "Yerli Düşünce Derneği iki yıl önce kuruldu ancak mazisi 40 yıl önceye dayanıyor. Ramazanın evrensel boyuttaki hikmetlerini hep birlikte paylaşmak, birlik ve beraberliğimiz için bir aradayız. Ülkemize yüksek eğitim görmek için Türkistan coğrafyasından gelen gençlerimizle Yerli Düşünce ilgileniyor. Bugün burada 300'e yakın kardeşimizle birlikteyiz. Bizim nihai amacımız tüm dünyada Türk ve İslam birliği altında buluşmak" dedi. Konuşmasında gündemdeki konulara değinen Topçu, Paralel Yapı dahil teröre bulaşmış herkesin vatandaşlıktan çıkarılması için meclise çağrıda bulundu. Topçu, "Devlet tüm organlarıyla bölücü terör örgütünü çukurdan, dağdan, ovadan, şehirden, meclisten ve kamudan temizlemeye kararlıdır. Bundan geri adım atmak mümkün değil bunun bir adım sonrası dağdaki ve yurt dışındaki kaçak terör üyelerinin vatandaşlıktan çıkartılmasıdır. Bunun da yetkilisi meclistir, yüce meclisten bunu bir an önce bekliyoruz" dedi. Yerli Düşünce Derneği Başkanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu da iftara katılanlara teşekkür etti. Gündoğdu, "Biz bugün kardeşlik sofamızda ekmeğimizi Türkistan coğrafyasından ülkemize eğitim için gelen kardeşlerimizle paylaşmak istedik. Hepinize teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN