Ruhlarını sanatla rehabilite ediyorlar

Ruh sağlığı hastaları kendilerini sanatla tedavi ediyor. Hastalar, rehabilite olmak için de el emeği göz nuru ürünlerini sergiliyor

Ruhlarını sanatla rehabilite ediyorlar
Kamu Hastaneleri 3. Bölge Genel Sekreterliği Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) hastalarının yaptığı eserlerin satışa sunulduğu kermes açıldı. Hastane içinde açılan kermeste, hastalar tarafından yapılan tablo, örgü, kıyafet, boncuklar büyük ilgi gördü.

TÜM DERTLERİNİ UNUTTULAR
Kermesin açılışına; Ankara Vali Yardımcısı Ayhan Çiftarslan, KHB 3. Bölge Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Mustafa S. Kotanoğlu, Hastane Yöneticisi Prof. Dr. M. Ali Gülçelik, Psikiyatri Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Ali Çayköylü, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Doç. Tabip Albay Bülent Kurt, Doç. Tabip Albay Yıldırım Karslıoğlu ve sağlık çalışanları ve çok sayıda hasta yakını katıldı. Her hastanın kendi ürününü sattığı, hakkında bilgi verdiği kermeste TRSM hastaları tüm dertlerini unuttu, keyifli bir gün geçirdi. Açılıştan itibaren izdihamın yaşandığı kermes, geç saatlere kadar ziyaretçi akınına uğradı.

DOKTORLARDAN MÜZİK ZİYAFETİ
Hastalar ellerine mikrofon alıp birbirinden güzel şiir ve şarkılar söyledi. GATA doktoru Bülent Kurt ve Yıldırım Karslıoğlu'nun canlı performansları da ziyaretçileri kendilerine hayran bıraktı.
BİZE ULAŞIN