İkinci el otomobil satışında büyük artış yaşanıyor

Otonomi’deki yerini alan Pars Motors, 2’nci el otomobilin avantajlarından faydalanmak isteyen başkentlileri yeni yerine bekliyor

İkinci el otomobil satışında büyük artış yaşanıyor
Döviz kurlarının ve vergilerin artmasına bağlı olarak sıfır otomobillere olan ilginin azalması, ikinci el araba piyasasını hareketlendirdi. Araçlarını değiştirme kararı alan veya yeni araç sahibi olmak isteyen tüketiciler ikinci eldeki fırsatları kaçırmıyor. Sıfır araçlarda yüksek fiyatları gören ve aynı araçların düşük kilometreli olanlarını çok daha uygun fiyatlara alabilen tüketiciler ikinci el araçlara yöneldi.

20 BİN TL DÜŞÜK
Başkentin en prestijli ve güvenilir İkinci El Otomobil Satış Merkezi olan Pars Motors'un Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Biçer, ikinci el piyasasında önümüzdeki aylarda satışların daha da artmasını beklediklerini söyledi. "Sıfır aracı bugün alıp plakasını taktığınızda ertesi gün değeri otomatik olarak minimum yüzde 10-12 oranında düşüyor. Bazı araçlarda bu oran yüzde 20'leri buluyor. Bu çok önemli bir fark. Örneğin 100 bin liralık aynı aracın 10 bin kilometresi neredeyse 20 bin TL daha ucuza satılıyor. Bu, alıcı için büyük bir avantaj. Bu avantajı kimse kaçırmak istemiyor. Bu nedenle de talep çok yüksek." dedi. Esenboğa yolu üzerinde yapımı tamamlanan Otonomi'deki yerini alan Pars Motors, 1996 yılından bu yana otomotiv sektörünün güvenli limanlarının başında olmaya devam Aydın Biçer ediyor.
BİZE ULAŞIN