‘Gaf kraliçesi’ne bir tokat da Türel’den

‘Gaf kraliçesi’ne bir tokat da Türel’den

Başkan Gökçek’in ardından şimdi de Menderes Türel’le polemiğe giren Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, bir kez daha hak ettiği cevabı aldı

  • Ankara Başkent
  • Pazartesi 28.06.2016
CHP'den atıldıktan sonra sesi soluğu kesilen Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le baş edemeyince Antalya'nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e dil uzattı. Fakat Nazlıaka, Türel'den de hak ettiği cevabı aldı. Başkan Türel'i, alevler arasından kurtulduktan sonra İtfaiye Koordinatörü Mehmet Çam'la kucaklaştığı için eleştiren Nazlıaka, baltayı yine taşa vurdu. Çam'ın CHP'li başkan Akaydın döneminde taltif edildiği ortaya çıktı. Sosyal paylaşım sitesinden "Makam şoförünü koordinatör yapmış" eleştirisinde bulunan Nazlıaka'ya, Türel de "Gaf kraliçesi" diye seslendi. "Kaçak kullandığın sular bu yangını söndürmez" diyen Türel yaptığı açıklamada, "Kumluca Erentepe'de çıkan orman yangınında alevlerin içinden kurtarılan Mehmet Çam 19 Eylül 2006'da KPSS ve ardından 80 puan aldığı mülakat sınavıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde itfaiye eri olarak göreve başladı. İtfaiyecilik Yüksekokulu mezunu olan Çam, 2008 yılında kısa süreliğine gelecek vadeden bir genç olarak güvenimize mazhar olarak sadece 2 ay geçici makam şoförlüğümü yapmış, sonrasında asli görevine dönmüştür" dedi.

CHP DÖNEMİNDE ALINMIŞ
Çam'ın 2011'de, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın döneminde, Serik Haskızılören köyünde yaşanan sel felaketinde gösterdiği büyük mücadele neticesinde başarı belgesi aldığını hatırlatan Türel, "9 yıl 7 aylık Büyükşehir Belediyesi tecrübesi ve liyakatiyle şu anda İtfaiye Batı Koordinatörlüğü görevini yürütüyor" ifadesini kullandı.
BİZE ULAŞIN