AKM’nin akıbeti artık bakanlıkta

Büyükşehir’in çizdiği ve AKM’nin yıkılıp yerine yapılması planlanan Doğa Parkı projesini artık Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yürütecek. AKM’ye kongre merkezi inşası da gündemde

AKM’nin akıbeti artık bakanlıkta

Ankara 19 Mayıs Stadı'nın yerine yapılacak yeni stadyum ile ilgili çalışmalar Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülürken 19 Mayıs'ın hemen yanındaki Atatürk Kültür Merkezi'nin olduğu alana yapılacak dev spor köyü çalışmalarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üstlendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından çizilen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da sunulan Doğa Parkı projesi üzerinde inceleme yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, projede yeni düzenlemeler yapmayı planladığı öğrenildi.

KONGRE MERKEZİ DE OLABİLİR
AKM'nin yıkılıp yerine içerisinde futbol, basketbol, tenis, hentbol ve atletizm gibi spor branşlarının sahalarının olacağı 700 bin metrekarelik Doğa Parkı projesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yaklaşık 5 bin kişilik dev kongre merkezi de inşa etmeyi planlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Doğa Parkı üzerinde sürekli fikir alışverişi yaparken AKM projesinin kesin akıbeti önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

BİZE ULAŞIN