ASKİ’den 1 milyarlık yatırım

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2014 yılı yerel seçimlerinin ardından, Ankara genelinde yaklaşık 1 milyar liralık altyapı ve üstyapı yatırımı gerçekleştirdiğini bildirdi

ASKİ’den 1 milyarlık yatırım
Büyükşehir Belediyesi, ASKİ Genel Müdürlüğü, Akyurt, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Evren, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar ve Şereflikoçhisar'a yol, kaldırım, köylere konuk-taziye evleri ve çeşitli kırsal hizmetler götürdü. Gerçekleştirilen çalışmalarla da bu ilçelerin ve mahallelerinin suyla ilgili sıkıntıları çözüme kavuşturuldu. Başkan Melih Gökçek, ilçelerin ve mahalle statüsüne dönüşen köylerin acil altyapı ihtiyaçlarının, Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet alanına dahil olmalarıyla birlikte yerinde tespit edilip çözüldüğünü belirtti. Yeni altyapı ve üstyapı projelerinin geliştirilip uygulandığını anlatan Başkan Gökçek, "Ankara genelinde ve mahalle statüsüne kavuşan köylerde çalışmalara tüm hızıyla devam eden ASKİ, 2014 yılından bugüne kadar 1320 kilometre içme suyu, 445 kilometre atık su ve 228 kilometre yağmur suyu hattı olmak üzere yaklaşık 2 bin kilometre altyapı hattı döşedi" diye konuştu.

İKİ BARAJ bAĞLANDI
ASKİ'nin sağlıklı su kullanımı için depo onarımları yapan ve ilçeler için daha küçük boyutlarda paket arıtma tesisleri kurduğunu belirten Gökçek, "Merkeze uzak köylerde yaşayan vatandaşların ayağına götürülen mobil abonelik aracıyla da 30 bine yakın vatandaşa abonelik işlemleri yaptı" dedi. Gökçek, Ankara'nın merkez ilçelerinde oturmuş bir altyapı ve üstyapı olduğunu, ancak buralarda da genişletme ve yenileme çalışmalarının titizlikle devam ettiğini söyledi. Başkan Gökçek, Çubuk, Akyurt ve Pursaklar ilçesi başta olmak üzere kentin içme suyu ihtiyacının bir bölümünü karşılayan Çubuk 2 Barajı'na, Kavşakkaya Barajı'ndan 14 kilometrelik bir iletim hattı yaptıklarını da belirterek, bu hat sayesinde iki barajın gerektiğinde birbirlerine su aktaracağını söyledi.
BİZE ULAŞIN