Alt geçit isyanı

Sürekli aynı yerde trafik kazası yaşanmasına isyan eden Selametli Mahallesi halkı Konya yolunu 1 saat boyunca trafiğe kapadı. Mahalleli alt geçit istedi

Alt geçit isyanı
Geçen salı günü akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında EGO otobüsü ile mandalina yüklü kamyon Gölbaşı'nda Ankara - Konya Karayolu üzerinde çarpıştı. Kazada 22 kişi yaralanırken Selametli Mahallesi Muhtarı Ali Yıldız'ın eşi Fidan Yıldız ağır yaralandı. Ambulansla Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi'ne kaldırılan Fidan Yıldız doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

EYLEMİ KAYMAKAM SONLANDIRDI
Yıldız için dün öğle saatlerinde Selametli Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Bu sırada aynı yol üzerinde sürekli olarak trafik kazası meydana geldiğini iddia eden ve Konya yolu üzerine alt geçit yapılmasını isteyen mahalleler yolu yaklaşık 1 saat boyunca trafiğe kapadı. Kilometrelerce araç trafiğinin oluştuğu yolda mahalleyi sakinleştirmek Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer'e düştü. Mahalleli ile görüşen Kaymakam Esmer, talepleri dinleyerek en kısa sürede çözüm bulunulması için görüşmeler yapacağını iletti. Kaymakam'dan alınan bu yanıtın ardından mahalleli eylemini sonlandırdı ve Konya yolu yeniden trafiğe açıldı. Eylemin ardından mahalleli ile birlikte cenaze namazına katılan Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Selametli Mahallesi Muhtarı Ali Yıldız'a başsağlığı diledi. Kazaların genellikle köyden diğer köylere geçiş sırasında meydana geldiğini ifade eden vatandaşlar, EGO, 5-6 tane köyü bir otobüste birleştirmesinin sıkıntılarını yaşadıkları belirtti.
BİZE ULAŞIN