Büyükşehir’den servis araçlarına sıkı denetim

Büyükşehir ekipleri servis araçlarına dönük yaptığı denetimlerini artırdı. Ulaşım Daire Başkanı Durlanık, “Her araçta rehber öğretmenler olmalı” diye konuştu

Büyükşehir’den servis araçlarına sıkı denetim
Okulların açılmasının ardından, Büyükşehir Belediyesi ekipleri, okul servis araçlarına yönelik denetimlerini artırdı. Ulaşım Daire Başkanlığı Zabıta Servis Araçları Karakol Amirliği tarafından yapılan denetimlerde, okul servis araçları, kurallara uygunluk yönünden denetleniyor. Ulaşım Daire Başkanı Mümtaz Durlanık, öğrencilerin can ve mal emniyeti için servis araçlarının kurallara uygun olması gerektiğini belirtti. Denetimlerin rutin ve şikâyete bağlı olarak yapıldığını kaydeden Durlanık, "Ankara genelinde okul servis araçlarına yönelik denetimlerimiz artarak devam ediyor. Kurallara uymayan servis araçlarıyla ilgili, zabıta ekiplerimiz tarafından yasal işlem yapılıyor" dedi. Kurallara uymayan okul servis araçlarına, eksikliklerin giderilmesi için ihtar yapıldığını ve peşin para cezası uygulanabildiğini belirten Durlanık, eksikliklerin giderilmemesi halinde ise yaptırım tutanağıyla Belediye Encümeni'ne sevk edilerek, para ve park cezaları uygulandığını söyledi.

VELİLERE UYARIL AR
Okul servis araçları denetimlerinde velilerin de duyarlı olmaları gerektiğine dikkati çeken Mümtaz Durlanık, "Veliler, araçlarda ilkokul ve ortaokul öğrencileri için rehber öğretmen olmasına, araçların, okul bahçesi içinde öğrencileri indirip bindirmesine, fiyat tarifesinin araçta görünür yerde asılı olmasına dikkat etsinler" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN