Üniversite gençliği deneyimlerini paylaştı

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Ak, öğrencilere “Bilgi paylaşıldığında değeri artar” dedi

Üniversite gençliği deneyimlerini paylaştı
Sivil toplumun karar alma süreçlerinde söz sahibi olması ve üretkenliğin teşviki için Keçiören Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Sivil Toplum Akademisi, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın da katıldığı "Üniversiteler Arası Bilgi, Deneyim ve Paylaşım Çalıştayı" ile 111 üniversiteden öğrenci temsilcileri ve kulüp başkanlarını bir araya getirdi.

"EN İYİ SERMAYE TECRÜBEDİR"
Estergon Türk Kültür Merkezi Kümbet Katında Sivil Toplum Akademisi ve Anadolu Öğrenci Birliği iş birliği ile düzenlenen çalıştay, Türkiye'nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerini bilgi ve deneyim paylaşımı için buluşturdu. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, konuşmasına "Diyaloga açık, karşılıklı tecrübelerden yararlanma ve üretilen bilgiyi paylaşma amaçlı bir programda birlikteyiz" diye başladı. Paylaşımın önemine dikkat çeken Başkan Ak, "Bilgi paylaşıldığında değeri artar, tecrübe iyi bir sermaye, iyi bir kazanımdır. O nedenle paylaşıldıkça artı değer oluşur. Yerel yönetimler olarak sivil toplum kuruluşları ile yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Her birinden farklı kazanımlar elde ediyor, vatandaşa ulaşma noktasında avantaj sağlıyoruz. STK'larla birlikte bu şehri yönetiyoruz. Şehirleri kurarken de daha insan odaklı, insanı düşünen şehirler olmasına dikkat ediyoruz. Üniversite gençliğinin de bu anlamda örgütlenmesini ve örgütlü bir toplum içinde yetişmelerini değerli buluyorum" dedi.

MAZLUM ÜLKELERE YARDIM
"Ülkemizin bölgesindeki durumu ve İslam ülkeleri arasındaki lider konumu bize farklı bir misyon yüklüyor" diyen Ak, "Keçiören Belediyesi olarak yurt içi ve yurt dışı kardeş belediyelerimizle ortak çalışmalar yürütüyoruz, mazlum ülkelere de insani yardım götürüyoruz, en son Cerablus'a yardım götürdük. Suriye'de Rakka, Irak'ta Telafer ile kardeş belediyeydik ama maalesef terör örgütü DAİŞ'in işgaline uğradı iki yer de... İnsanlar oralardan göçmek durumunda kaldılar yine de o bölgede yaşayan insanlarla iletişim kurmaya çalışıyoruz" dedi. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduğunu belirten Ak, üniversitenin aynı zamanda hayatı okumaya da katkı sunduğunu söyledi.
BİZE ULAŞIN