Buzda da yenimahalle fırtınası esecek

Kurduğu engelli ve engelsiz birçok spor branşında başarıdan başarıya koşan Yenimahalle Belediyesi, bu kez de iddiasını buz pateninde sürdürecek

Buzda da yenimahalle fırtınası esecek
Yenimahalle Belediyesi Senkronize Buz Pateni takımının temelleri atıldı. Yeni takımın çiçeği burnunda sporcuları, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Yaşar'a spor hakkında bilgi veren başarılı sporcular Yenimahalle çatısı altında başarılı olacaklarının sözünü verdi.

BUZ PİSTİ YAPILACAK
Ziyarette sporcularla tek tek sohbet eden Başkan Yaşar, şampiyon sporculardan oluşan takıma başarılar diledi. Konuşmasında buz pateninin Türkiye'de çok fazla bilinmediğine değinen Başkan Yaşar, takıma belediye tarafından her türlü desteğin verileceğinin ve buz pateni pisti yapılacağını müjdeledi. Pist için Yenimahalle bölgesinde alan araştırması yapılacağını belirten Yaşar, "Kurduğumuz Bayan Hentbol takımımız Türkiye'de bir ekol oldu. Bu başarıyı şimdi buzda da gösterme zamanı. Sizin için elimizden gelen tüm imkanları kullanacağız. Sizden tek isteğimiz Yenimahalle'ye yakışır sporcular olup, ülkemizin adını tüm dünyaya duyurmanız. Bu yüzden sizin için yapılacak olan tesisimizde gece gündüz demeden çalışmanızı istiyorum" şeklinde konuştu.

YAŞAR BRİFİNG İSTEDİ
Avrupa'da bulunan buz pateni tesisleri hakkında kulüp sorumlularından brifing alan Yaşar, "Bana tesisler hakkında ayrıntılı bir rapor sunmanızı istiyorum. Biz de imkanlarımız dahilinde sporcularımızın antrenman yapabileceği ve müsabakaların oynanabileceği uluslararası standartlarda bir pist yapmak istiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN