Kahraman kâtibe Soylu sahip çıktı

Noter kâtibi Kerem Sağlıklı, şehit astsubay Ömer Halisdemir tarafından öldürülen darbeci General Semih Terzi’nin eşini ‘Malları kaçıracak, şehitlerimizin hakkını yedirmem’ diyerek noterden kovdu BU olaydan sonra işten atılan ve iki aydır işsiz olan Sağlıklı’ya iş teklifi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Soylu ile görüşen ve büyük sevinç yaşayan kahraman kâtip bakanlıkta işe başlamak için gün sayıyor

Kahraman kâtibe Soylu sahip çıktı
FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişimi sırasında şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından öldürülen darbeci General Semih Terzi'nin eşi Nazire Terzi, iki ay önce eşinden kalan mirası satmak için notere geldi. Noterde katip olarak çalışan 2 çocuk babası Kerem Sağlıklı bu durumu son anda fark edip işlem yapılmasını engelledi. 'Bu millet o kadar şehit ve gazi verdi, siz malların peşine mi düştünüz. Malları kaçıracak, şehitlerimizin hakkını yedirmem' diyerek Nazire Terzi'yi noterden kovalayan Sağlıklı bu olayın ardından işten atıldı. Malların kaçırılmasına engel olan kahraman katip bir anda tüm Türkiye'nin gündemine geldi. Yaşadıkları SABAH Ankara başta olmak üzere gazetelerde yer aldı. O katibe sosyal medyadan da destek mesajları yağdı. İki aydır işsiz olan Sağlıklı bugünlerde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan gelen iş teklifiyle büyük sevinç yaşıyor.

İŞE ALACAĞINA SÖZ VERDİ
Bakan Soylu ile yaklaşık yarım saat görüştüklerini belirten Sağlıklı, "Beni ilk olarak işe yerleştirmek için Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk çağırdı. Kazan evime 60 kilometre uzaklıktaydı. Bu yüzden oradaki iş olmadı" dedi. Bakan Soylu'nun Başkan Ertürk'ü arayarak "Bu çocuğa sahip çıkalım. Memleket için bir hareket yapmış. Ben sahip çıkacağım bana getirin" dediğini aktaran Sağlıklı "Sayın Soylu Çalışma Bakanı iken gittik ve Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin ile görüştük. Aynı gün biz görüştükten sonra Soylu İçişleri Bakanı oldu. Geçtiğimiz günlerde beni tekrar davet etti makamına. Yarım saate yakın bir görüşmemiz oldu. Duyarlılığımdan dolayı teşekkür etti ve işe alacağına söz verdi. Allah izin verirse sayın bakanımızın yanında işe başlayacağım" diye konuştu.

DUALARIM KABUL OLDU
İçişleri Bakanı Soylu ile çalışmanın kendisine gurur vereceğini belirten Sağlıklı, "Ben Süleyman Soylu'nun yanında yer alabilmek için çok dua ettim. Vatanını canından öte bilen insanların yanında yer almak istiyordum. Süleyman Soylu benim kabul olmuş duam. Onu uzun zamandır takip ediyordum. Nereye giderse gitsin, memleketin hangi köşesine giderse gitsin kabul ederse onunla gitmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

ŞEHİT ÖMER'İN AİLESİNE EV ALACAĞIM
Kendisini işten atan notere tazminat davası açacağını söyleyen Kerem Sağlıklı, "Noter tazminatımı geciktirmeye çalışıyor. Beni jet hızıyla işten çıkaranlar aradan iki ay geçmesine rağmen tazminatımla ilgili sorunlar çıkartıyorlar. Benim şu anda tazminata ihtiyacım var. İki aydır herhangi bir gelirim olmadı. Sosyal medyadan gelen destekleri kabul etseydim şu an servet sahibi biri olabilirdim. Ben hakkım olan tazminatın peşindeyim. Tabiri caizse ızdırap olmaya çalışıyorlar. Bu tazminatla Ömer Halisdemir'in ailesine bir ev almaya çalışacağım" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN