Başkentimize yakışır bir Yeşilay istiyoruz

Başkentte bir apartman dairesinde hizmet veren Yeşilay, Büyükşehir ve Altındağ Belediyesi’ne yer tahsisi için yaptığı başvuruya iki yıldır yanıt alamadı. Yeşilay Genel Müdürü Yılmaz "Hacı Bayram ve Hamamönü gibi manevi atmosferi yüksek bir yerde Ankara'ya yakışır bir Yeşilay Şubesi istiyoruz" dedi

Başkentimize yakışır bir Yeşilay istiyoruz
Sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerle mücadele eden Yeşilay, Ankara'da kendileri için yeni bir mekân tahsis edilmesi için belediyelerden destek bekliyor. Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz, Ankara'da yer tahsisi için iki yıl önce yaptıkları başvuruya bir yanıt alamadıklarını söyledi. Yılmaz, "Genel merkezimiz İstanbul'da ama bizim çok yakından çalıştığımız kurumlar Ankara'da olduğu için burası bizim için çok farklı bir şube. Bu nedenle burada iyi bir şubemiz olsun istiyoruz. Bağımlılar için İstanbul'da iki tane rehabilitasyon merkezi açtık. Ankara'da belediyelerin de destek olduğu böyle güzel bir yere ihtiyacı var" görüşünü dile getirdi.

CUMHURBAŞKANI DESTEK OLUYOR
Yılmaz "Yer tahsisi özellikle Hacı Bayram ve Hamamönü gibi manevi açıdan önemli yerlerde olabilir. Bu tür yerlerin insanların ruh halinde değişikliklere de yol açtığını gözlemliyoruz. Mesela bizim YEDAM'a Cerrahpaşa'da açtığımız yer tarihi bir medresedir. Biz orada şu anda bağımlılara danışmanlık yapıyoruz. Bu nedenle Ankara'ya yakışır bir Yeşilay Şubesi'ne ihtiyaç var" dedi. İstanbul'daki belediyelerden büyük destek gördüklerini belirten Yılmaz, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bize maddi ve manevi çok destek oluyor. Sepetçiler Kasrı bugün İstanbul'un en prestijli yerlerinden biri. Buranın bir sivil toplum kuruluşuna tahsis edilmesi çok büyük bir vizyon. Uluslararası kuruluşlar çok şaşırıyorlar. Bir sivil toplum kuruluşuna böylesi bir yerin tahsis edilmesi onları şaşırtıyor ve ülkenin vizyonuna hayran kalıyorlar. Bu tabiî ki Cumhurbaşkanımızın desteği ve vizyonudur" diye konuştu.

YEŞİLAY BİZE OSMANLI'DAN MİRAS...
Şanlıurfa'da bir şube açacaklarını belirten Savaş Yılmaz şöyle konuştu: "Eyyübiye Belediyesi bize tarihi bir konak tahsis etti. Çok küçük bir belediye ama orada çalışacak insanların maaşına kadar karşılayacak. Küçücük bir belediye bunu yaparken başkentte çok destek alamamak bizi üzüyor. Biz iki yıldır prestijli bir yer açılması için mücadele veriyoruz. Hem Büyükşehir Belediyesi'nden hem de Altındağ Belediyesi'nden talepte bulunduk. Yeşilay Osmanlı'dan miras köklü bir kuruluş. Bugüne kadar çok temiz kalmış, iyi bir marka. Biz insan hayatına direkt etki ediyoruz. Bize yakışan bir yer konusunda destek bekliyoruz."
BİZE ULAŞIN