TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

‘Günlük kiralanan evler büyük tehdit’

ATİD Başkanı Akman, günlük kiralanan evlerin her yönüyle büyük tehdit olduğunu belirterek, “Bu evlerde kim kalıyor, ne oluyor bilinmiyor” dedi

‘Günlük kiralanan evler büyük tehdit’
En son Eryaman'da canlı bombanın ölü ele geçirildiği evin "günlük kiralık ev" olduğunu hatırlatan Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, "Bunun gibi yüzlercesi var" dedi. Söz konusu evlerin günlük olarak ve kayıt dışı kiralandığını ifade eden Akman, bilhassa güvenlik sorununun had safhaya ulaştığı son dönemde bu evlerin büyük tehdit oluşturduğunu vurguladı. Otel işletmecilerinin güvenlik açısından her gece saat 24.00'te bölgelerindeki karakollara otelde kalanların kayıtlarını bildirdiğini söyleyen ATİD Başkanı Birol Akman, "Fakat günlük kiralanan evlerde böyle bir durum söz konusu değil. Her türlü kötü niyetli insan bu evleri kolaylıkla kiralayabilir, kalabilir. Bu etraftakilerin can güvenliği açısından risk oluşturduğu gibi ahlaki olarak da sorun yaratmaktadır. Saatlik dahi kiralanabilen bu evlerin bir çoğunun fuhuş ve uyuşturucu amaçlı kullanıldığını biliyoruz" şeklinde konuştu.

'DENETİM VE YASAL ÖNLEM ŞART'
Ankara'nın dünyanın dört bir yanından insanın uğradığı bir kent olduğunu ifade eden Akman, "Günlük kiralık evlerin sayısında olağanüstü artış yaşanıyor. Kayıt dışı günlük kiralık evlerde konaklayanlar arasında terör örgütü üyesi de olabiliyor, aranan bir suçlu da. Bunları tespit edecek hiçbir önlem yok. Otel işletmelerini de zarara uğratıyorlar. Bu evlere karşı yasal önlem ve denetim olmalı" dedi.
BİZE ULAŞIN