Başkan Gökçek, ‘15 Temmuz destanı’nı anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 81 ilden gelen AK Parti medya tanıtım sorumlularına “15 Temmuz destanı” başlıklı sunum yaptı

Başkan Gökçek, ‘15 Temmuz destanı’nı anlattı
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 81 ilden gelen AK Parti medya tanıtım sorumlularına, 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananları, sinevizyon eşliğinde anlattı. 15 Temmuz günü yaşanan "Kara gece"nin milletin desteğiyle "Aydınlık uyanışa" dönüştüğünü kaydeden Gökçek, "Darbe girişiminin yüzde 80-90'ı Ankara'da yaşandı… Eğer Ankara başarısız olsaydı iç savaş çıkardı" dedi.

"DARBENİN MERKEZİ ANKARA'YDI"
Gökçek, "15 Temmuz Destanı" başlıklı sunumunu Büyükşehir Konferans Salonu'nda yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, milletvekilleri ve Urfa Ceylanpınar Belediye Bakanı Menderes Atilla'nın da konuk olduğu sunumda Gökçek, darbe girişiminin yüzde 80-90'ının Ankara'da yaşandığına dikkat çekti. Başkan Gökçek, "Ama medyanın merkezi İstanbul'da olduğu için görüntüler daha çok oradan çekildi ve sanki en büyük olay İstanbul'da yaşanmış gibi oldu" diye konuştu.

"HALK BÜYÜK MÜCADELE VERDİ"
Başkent Ankara'da; MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, TÜRKSAT, TRT, Çankaya'daki Başbakanlık Köşkü, TBMM, Genelkurmay önünün bombalandığını, silahlarla tarandığını ve tanklarla işgal edilmeye çalışıldığını anlatan Gökçek, "Kızılay Meydanı zaten tam bir cenk meydanına döndü. Yani, Ankara'da 10-11 merkezde darbe girişimi yaşandı" dedi. Ankara'nın başarısız olması durumunda Türkiye'de bir iç savaşın çıkabileceğine dikkat çeken Başkan Melih Gökçek, "Ankara çok büyük bir mücadele verdi. Halk, polis, belediye ve teşkilatımız el ele vererek çok büyük bir başarı elde edildi" diye konuştu.

MEYDANLARA DAVET, SALONDAN BÜYÜK ALKIŞ ALDI…
Sunumunda Zaman gazetesi tarafından darbe girişiminden tam 9 ay 10 gün önce yayınlanan ve bir çocuğun doğuşunu anlatan "Subliminal reklam" (Zihin altını etkileyen) görüntülerine de yer veren Başkan Gökçek, o kara gecede bizzat yaşadıklarını da kısaca dinleyicilerle paylaştı. O gece devamlı olarak televizyonlara bağlandığını vatandaşların meydanlara çıkmasını için tweetler attığını, belediye çalışanlarını sürekli koordine ettiğini ifade eden Başkan Gökçek, ilk tweetini saat 23.07'de attığını ve 850 bin tıklanma rekoru kırdığını söyledi.

BİZE ULAŞIN