Müteahhitler Birliği’nden Cumhuriyet resepsiyonu

Türkiye Müteahhitler Birliği Cumhuriyet’in 93. kuruluş yıldönümünü bir resepsiyonla kutladı. TMB Başkanı Yenigün’ün ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona başkentin ünlü simaları katıldı

Müteahhitler Birliği’nden Cumhuriyet resepsiyonu
Türkiye Müteahhitler Birliği'nin Ankara'da özel ışık tasarımı ile Türk bayrağı renklerine bezenmiş genel merkez binasında düzenlenen geceye, TMB Yönetim Kurulu ve üyelerinin yanı sıra büyükelçiler, bürokratlar, iş, kültür ve sanat dünyasından isimler katıldı. Resepsiyonda ev sahipliği yapan Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, Cumhuriyet tarihinin ilk sivil toplum örgütlerinden biri olduklarını vurguladı. Yenigün, "1952 yılında kurulan Türkiye Müteahhitler Birliği; bugün dünyanın 110 ülkesinde faaliyet gösteren üyeleri ile geleceğin dünyasını inşa etme bilinciyle çalışan ve bu kıymetli topraklardan doğmuş olan bir güçtür" dedi.

ORTAK TEPKİ ÖNLEDİ
Yönetim Kurulu Başkanı Yenigün "15 Temmuz tarihinde demokrasiye ve halkın egemenliğine karşı gerçekleştirilen darbe girişimi; halkımız, hükümet ve muhalefet partileri, sivil toplum örgütleri, medya, polis ve askeri ile toplumun tüm kesimlerinin ortak tepki vermeleri sonucu önlenmiştir. Süreç normalleştikçe, kurumlar yeniden çalışır hale geldikçe, iç ve dış platformda güvenin yeniden tesis edilmesi sonrasında sistem daha da güçlenebilecek; dinamik ve potansiyeli yüksek Türkiye ekonomisi yeniden pozitif bir döngüye girebilecektir" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN