Kar geliyor

Kar geliyor
Başkent kısa bir aranın ardından yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Meteoroloji yetkililerinin tahminlerine göre, Ankara'da yarından itibaren etkili olması beklenen kar yağışı aralıklarla hafta sonuna kadar sürecek. Yoğun kar yağışına karşı uyarılarda bulunan yetkililer, trafikte yaşanabilecek olumsuzlukların göz önünde bulundurularak toplu taşıma araçlarının tercih edilmesi gerektiğini ifade ettiler. Uzun süre soğuk hava, kar ve buzlanmanın etkisinde kalan Ankara'ya bu hafta yeniden kar geliyor. Meteorolojinin son tahminlerine göre Ankara'da çarşamba gününden itibaren kar yağışı bekleniyor. Perşembe ve cuma günleri de etkisini sürdürecek kar yağışı, hafta sonu başkenti terk edecek.

KAR KEYFİ BİTMEDİ
Soğuk havanın etkisiyle donan Mogan Gölü'nün üzerinde gezen bazı vatandaşlar, tehlikeye aldırmadan gün batımını izledi. Kızılcahamam ilçesinde de kar keyfi yaşayan "Yol Arkadaşım Grubu", Ankara'ya yaklaşık 120 kilometre mesafede bulunan diz boyu karla kaplı "Bal Ormanları" içinde doğa yürüyüşü yaptı. 12 kilometrelik parkur boyunca karın doğayla bütünleşen güzelliklerini izleyen grup, sık sık fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi.

"DİZ BOYU KAR VAR"
Aytekin Gültekin ve Zekeriya Korona liderliğinde yürüyen 60 kişilik grup, karla bütünleşen doğanın eşsiz güzellikleri arasında parkurlarını tamamladılar. Grup liderleri Gültekin ve Korona yaptıkları açıklamada, "Her hafta sonu Ankara'nın eşsiz güzelliklerine sahip bölgelerinde grup arkadaşlarımızla yürüyoruz. Bu hafta sonu yeni rotamız olan Kızılcahamam sınırları içerisinde bulunan Bal Ormanları'nda yürüdük. Ekip arkadaşlarımızla zorlanmadan parkurumuzu tamamladık. Yürümeyi sevenler, karın doğa ile bütünleşen güzelliklerini yaşarken, sıkça fotoğraf çekerek bu eşsiz güzellikleri ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmediler. Son yıllarda bu bölgelere pek kar yağmazdı. Bu yıl diz boyunu geçen kar kalınlığı sevindirici. Barajlarımız bu yıl susuz kalmayacak" şeklinde konuştular.
BİZE ULAŞIN