Gazi Türkan Güder’e sürpriz doğum günü

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk 15 Temmuz gecesinde eşini şehit veren ve oğlu ile birlikte gazi olan 61 yaşındaki Türkan Güder’e doğum günü sürprizi yaptı

Gazi Türkan Güder’e sürpriz doğum günü
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 15 Temmuz'dan bu yana hiç yalnız bırakmadığı Güder ailesine bir sürpriz yaptı. Ertürk ve belediye personeli, 61 yaşına giren Türkan Güder için sürpriz bir doğum günü kutlaması gerçekleştirdi. Türkan Güder, sürpriz doğum günü kutlaması karşısında oldukça duygulandığı görüldü. Başkan Ertürk, "Kahramankazanlıların 15 Temmuz'da darbeci hainlere karşı yazdığı bu destanda 9 kardeşimiz şehit, 92 kardeşimiz de gazi oldu. Hepsinin ayrı bir hikâyesi var bu destansı direnişte. Güder ailesinin hikâyesi de ayrı bir kahramanlık öyküsü. Tüm şehit ve gazilerimizden Allah razı olsun. Şehitlerimizin mekânları cennet olsun, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Onlarla sürekli olarak birlikteyiz. Türkan ablamızın doğum günü için buradayız. Tekrar ellerinden öpüyorum ve kendisine sevdikleriyle birlikte hayırlı ömürler ve nice yaşlar diliyorum"dedi.

YARALARIMI HİSSETMEDİM
Beş çocuk annesi olan Türkan Güder ise, "Üç yerimden yaralanmama rağmen yaralarımı hissetmedim. Dört kez ameliyat oldum, bir ay hastanede yattım. Mertcan'ı kucakladım, bir baktım bacaklarından kanlar akıyor. Atar damara denk gelmiş kurşun. Birbirimize sarılarak, ayağı kalktık. Oğlumu sürükleyerek çekerken, eşimin yerde olduğunu gördüm. Şehit eşiyim, gazi annesiyim. Aynı zamanda kendim gaziyim. Bu vatan bizim. Kimseye vermeye niyetimiz yok" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN