Şehit eşe 14 Şubat ziyareti

Aylin Taşan, Sevgililer Günü’nde şehit eşi Okan Taşan’ın mezarını ziyaret etti. Kabri çiçeklerle bezeyen Taşan “Özel günleri unutmazdın, bu kez ben sana geldim” diyerek ağladı

Şehit eşe 14 Şubat ziyareti

Altındağ'da yaşayan 24 yaşındaki Aylin Taşan gözü yaşlı eşlerden, sevgililerden biri. Gelemeyecek sevgilinin bekleyişine başlayıp, sevgilisine gidenlerden. Elinde bir buket çiçekle eşinin 14 Şubat'ını kutlamaya gelen şehit eşi, önce mezarı temizledi ardından da gözyaşları içerisinde çiçekleri tek tek eşine verdi. "Bu kez ben geldim" diyen şehit eşinin sevdiğine vedası, mezar taşını öpüşü yürekleri dağladı.

'AĞLATTIN BENİ SEVGİLİ
Hakkari Dağlıca'da bölücü terör örgütü PKK tarafından yola döşenmiş patlayıcıların Zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildiği saldırıda 15 askerle birlikte şehit düşmüştü Okan Taşan. Okan Taşan'ın eşi Aylin Hanım, kucağında kocaman bir buketle şehitliğe gitti. Aylin Taşan, eşinin sevgililer günün kutladı, elindeki çiçekleri tek tek mezara serdi ve mezar taşındaki eşinin fotoğrafına özlem dolu bir öpücük kondurdu. "Bu sabah kapıyı çalmanı bekledim, gelmedin, bu kez ağlattın beni sevgili" diyen şehit eşi, "Türkiye'nin öbür ucunda da olsa çıkar gelirdi. Bugün yok, gelmedi, geceden beklemeye başladım ama gelmedi" dedi, gözyaşlarına boğuldu.

'BU SABAH RÜYAMA GELDİ'
Taşan, "Okan askeri okuldayken bir parkta karşılaştık, tanıştık ve evlendik. Bir yıl sonra oğlumuz Meriç'i kucağıma aldım. Son görev yeri Kıbrıs oldu. Eşim 2015'te Hakkâri'ye tayin oldu, önce eşyalarımızı taşıdık taşınmak için sonra tehlikeli diye iptal ettik. Tayinden iki ay sonra eşimin şahadet haberi geldi. Özel günlere çok önem verir hiçbir ayrıntıyı unutmazdı. Her günü özel kutlar, hediyeler hazırlar, Ancak 14 Şubat sabahı rüyama girdi, yine de geldi. Bana "Aylin ben ölmedim, hep yanındayım, üzülme" dedi, elimi tuttu gülümsedi. Onun sevgisi o kadar büyüktü ki dağlar denizler aşar gelirdi. Şehit oldu yine rüyalarımda geliyor, 'Buradayım' diyor. İçim yanıyor ama gururluyum" diye konuştu.

'ARTIK OĞLUMLA TESELLİ OLUYORUM'
Eylül 2016'da 15 askerimizle birilikte şahadete yürüyen şehidin eşinin en büyük tesellisi ise 5 yaşındaki oğlu Meriç. Genç kadın, "şehidimin, sevgilimin emaneti" dediği oğlu ile hayata tutunuyor. "Oğluma sarıldım, bugün onunla teselli oldum" dedi.

BİZE ULAŞIN