‘İki çocuğumu kaybettim diğer ikisi kurtulsun’

İki çocuğunu kalp krizi sonucu kaybeden acılı aile, aynı teşhisin konulduğu diğer iki evladının tedavisi için mücadele ediyor

‘İki çocuğumu kaybettim diğer ikisi kurtulsun’
İki çocuğu daha önce kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Uslanmaz ailesi, aynı teşhis konulan diğer çocuklarının hayatta kalması için destek bekliyor. Sincan Fatih Mahallesi'nde yaşayan Celil Uslanmaz'ın kızı Sema Uslanmaz, 2005'te ortaokul 8. sınıfta eğitim gördüğü okulda, diğer kızı Melike Uslanmaz da geçen yıl nisan ayında 19 yaşındayken çalıştığı iş yerinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Acılı baba Uslanmaz, yaşadığı dramı ve aynı hastalığa sahip diğer iki çocuğunu kurtarma mücadelesini anlattı.

TESTLER "GENETİK" DİYOR
Baba Uslanmaz, "Kızım Sema evden çıkıyor, güle oynaya okula gidiyor, yarım saat sonra haber geliyor, 'çocuğunuz öldü' diye. Onda gizli kalp varmış, yaşasaydı şimdi 28 yaşında olacaktı" sözleriyle 12 yıl önce en büyük kızını kaybettiği günü aktardı. Uslanmaz, onun vefatından iki sene sonra diğer kızı Melike'de de aynı hastalığın ortaya çıktığını söyledi. Melike Uslanmaz'ın Sincan'da çalıştığı tekstil mağazasında kalp krizi geçirdiğini söyleyen Uslanmaz, "Doktor bir umut diye müdahale etti ama zaten çocuk geldiğinde ölmüştü" dedi. İki çocuğu daha olduğunu belirten Uslanmaz, yapılan testler sonucunda kalp hastalığı teşhisi konulduğunu, böylelikle ailede genetik olarak bu rahatsızlığın olduğunu anladıklarını ifade etti.

'BÜYÜYÜNCE ASKER OLACAĞIM KOMUTAN PİLOT OLACAĞIM'
Uslanmaz ailesinin en küçük üyesi Eyüp Uslanmaz, geçen yıl kaybettiği ablasının ölümünden çok etkilendiğini söyleyerek, "Ablam cennete gitti, onu çok özlüyorum" dedi. Bu yıl okuma yazmayı öğrendiğini anlatan Eyüp Uslanmaz, derslerinin çok iyi olduğunu ifade ederek, "Büyüyünce asker olacağım. Pilot olup uçak kullanacağım" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN