Akyurtlular sözünü tutar

Akyurt’ta miting düzenleyen Başkan Melih Gökçek, ilçe halkının yüzde 80 oranında ‘Evet’ diyeceğini belirterek, “Akyurt her zaman sözünü tutar ”dedi

Akyurtlular sözünü tutar
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek referandum öncesinde ilk mitingini Akyurt'a yaptı. Akyurt Meydanı'nda düzenlenen mitingde coşkulu kalabalığa hitap eden Başkan Gökçek, ilçede son 3 yılda gerçekleştirilen yatırımları anlattı, yeni yapılacak yatırımlardan bahsetti. İlçe için çok önemli olan Akyurt Fuar Alanı'nı da 2 sene içinde bitirmeyi arzu ettiklerini bildirdi. Konuşmasında Akyurtlulara "evetler yüzde 80 çıkacak mı? Akyurt gene birinci olacak mı?" diye soran ve "Akyurt her zaman sözünü tutar" diyen Başkan Gökçek, "Sözünü tutan Akyurt'a karşı, bizim de yaptıklarımız var. Akyurt'a yapacaklarımız var" şeklinde konuştu.

2 SENE İÇİNDE BİTİRECEĞİZ
Büyükşehir Belediyesi olarak son 3 yılda Akyurt'a 220 milyon 953 bin liralık yatırım gerçekleştirildiğini kaydeden Gökçek, ilçeye yapılması planlanan fuar alanı ile ilgili ise, "Fuar alanını yaparken, ticaret erbabını, sanayi erbabını bu işin içine sokmaya çalıştık. Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Sanayi Odası, Esnaf Odası, TOBB, Akyurt Belediye ve Büyükşehir Belediyesi olarak 7'li ekip oluşturduk. Şimdiye kadar burasının 30 defa bitmesi lazımdı. İhale yaptık, pazarlık ettik ama fiyatı aşağı indiremedik, iptal etmek zorunda kaldık. Arkasından TOBB Başkanı 'biz buraya artık para veremiyoruz, hisselerimizi size devredelim' demeye başladı. Sanayi Odası da Ticaret Borsası da aynısını söyledi. Sadece Ticaret Odası kaldı. Onun üzerine toplantı yaptık. Toplantıda biz dedik ki; Akyurt Belediyesi ve Büyükşehir Belediye olarak biz kendimiz yapacağız. Siz çıkın gidin dedik. Bizim paramızı verin dediler. Seçimden önce bitirmek istiyoruz dedik. Anlaşmayı yapar yapmaz 2 sene içerisinde bitirmeyi arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı.

HUZUR İÇİN 'EVET'
Başkan Gökçek, "Referanduma giderken, sadece AK Parti olarak biz evet demiyoruz. MHP bizimle, BBP bizimle evet diyeceklerini açıkladılar. Bu partiler bizimle milli cephe dediğimiz bir cephe oluşturdular. Sadece AK Parti değil, MHP ve BBP de bizimle evet diyor" dedi.Konuşması sık sık alkış ve sevgi sloganlarıyla kesilen Başkan Gökçek, sözlerini, "Huzur için, Türkiye'nin birlik ve beraberliği için, Osmanlının yeniden diriliş için, güçlü Türkiye için, şehitlerimiz için, vatanımız, gençliğimiz, çocuklarımız, bayrağımız, istikbalımız için evet…" diyerek tamamladı.
BİZE ULAŞIN