15 Temmuz ruhu KEDEM sergisinde

15 Temmuz hain darbe girişimine canı pahasına karşı koyan milli irade kahramanları Keçiören Belediyesi Eğitime Destek Merkezi (KEDEM) sergisine konu oldu

15 Temmuz ruhu KEDEM sergisinde
Antarers AVM'de açılan sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler. Sergide karakalem, ebru, yağlı boya, lavi tekniği ile çizilen resimler ve portreler, geri dönüşüm malzemelerinden üretilen üç boyutlu maketler yer aldı. Maketlerde 15 Temmuz gecesi halkın Genelkurmay Başkanlığı, TBMM ve Boğaz Köprüsü'nde darbecilere karşı direnişi işlendi. Sergide ayrıca Keçiörenli 15 Temmuz şehitlerinin lavi tekniği ile yapılan portreleri ile Başkan Mustafa Ak'ın darbe gecesi meydanlarda vatandaşlar ile birlikte direnişini konu alan resimler de dikkat çekti.

'TEBRİK EDERİM"
KEDEM Mehter Ekibi'nin mehteran gösterisi ile başlayan açılış programında konuşan Başkan Mustafa Ak, mehteran ekibini güzel gösterisinden dolayı tebrik ederek, "15 Temmuz önemli ve asla unutulmaması gereken bir tarih, milletimizin tekrar şahlanışının önemli göstergesi. Cenab-ı Allah o gün büyük bir kahramanlık destanı yazan şehitlerimizin şefaati ile şereflendirir inşallah bizleri. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum. O gecenin unutulmaması adına açtığımız sergimizi çok anlamlı buluyorum. Eserleri bulunan çocuklarımızı tebrik ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN