Çankaya’da kritik hafta

Bu ay gerçekleşecek komisyon ve grup başkanvekilliği seçimleri öncesi kendisine yakın isimlerle sık sık toplantı yapan Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen, kritik görevlerdeki kendisine muhalif isimleri saf dışı etmek istiyor

Çankaya’da kritik hafta
Nisan 2016'da kendisine muhalif olan CHP Meclis Üyesi Emre Çakır'ın Çankaya Belediye Meclis Başkanvekili seçilmesini hazmedemeyen Başkan Alper Taşdelen, bu yılki grup başkanvekilliği ve komisyon seçimlerinde işi sıkı tutmaya çalışıyor. Kendisine ve CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli'ye muhalif olan Emre Çakır'ın sürekli olarak istifasını isteyen Taşdelen, bazı muhalif meclis üyelerini de kendi safına çekerek bu hafta yapılması planlanan komisyon ve grup başkanlığı seçimlerini bu sefer kazanmak istiyor.

MUHALİFLER ÇAĞIRILMADI
Bu doğrultuda çalışmalarını kapılı kapılar ardında sürdüren Taşdelen, CHP İlçe Başkanı ve Meclis Üyesi Selçuk Dereli ile sırt sırta vererek yeni oluşacak komisyonlardaki isimleri belirlemeye başladı. Kendisine muhalif olan CHP'li meclis üyelerinin davet edilmediği toplantıda Başkan Taşdelen, Rüştü Yıldırım, Kıvanç Kibar ve gayrimenkul işi yapan Özgür İncesu'yu imar komisyonu için önerdi.

SEÇİMİ KİM KAZANACAK
Başkan Taşdelen'in, Grupbaşkanvekililği görevine ise Bülent Ateşoğulları'nın getirilmesini istediği iddia edilirken muhaliflerin adayanının ise Aşur Tağluk'un olacağı öğrenildi. Gerçekleşen toplantı ile CHP'yi ikiye bölen Başkan Taşdelen, imar komisyonunda yer alan Ertuğrul Şenoğlu gibi muhalif isimlerin liste dışında kalması için bastırıyor. Çankaya kulislerinde konuşulanlara göre bu haftaki mecliste tartışmaların giderek ısınacağı ifade edilirken seçimleri Başkan Taşdelen'in mi yoksa muhaliflerin mi kazanacağı merak konusu oldu.
BİZE ULAŞIN