Hazal ATEŞ: Sistemin Türkiye’ye faydaları!

Referandum için geri sayım başladı. Son 12 gün! Türkiye'nin dört bir yanında heyecan… Sahada seçmene "güven" mesajları ve yapıcı bir dil hâkim. Sistemin Türkiye'ye kazandıracakları ön plana çıkıyor. Refah, demokrasi standardının yükselmesi, güçlü Türkiye! Kampanyanın strateji grubuna AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlık yapıyor. Cevdet Bey, kampanyanın artık sistemin faydalarına yoğunlaştığını belirtiyor. Vatandaşa verilen mesajları on başlıkta özetliyor;

Yeni sistem büyüme, kalkınmayı hızlandıracak.
İstikrar kalıcı hale gelecek, belirsizlik son bulacak.
Güven tablosu yatırımlara yansıyacak.
Hızlı karar alma süreci, etkili irade her alanda hissedilecek.
Millet güçlenecek, hükümeti doğrudan seçmiş olacak.
Demokrasi kökleşecek, vesayet bitecek.
Siyaset merkeze gelecek, uçlar törpülenecek.
Huzur pekişecek, kutuplaşma azalacak.
Dışarıda güçlü bir Türkiye olacak.
Refah artacak, krizler son bulacak. AK Parti Ankara il teşkilatı, kadın, gençlik kolları da kapı kapı dolaşıyor. Köyler, ilçeler, mahallelerde vatandaşlardan gelen soruları tek tek yanıtlıyor.

***

Sokakların nabzı haftalık anketlerle tutuluyor. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Ankara ve İstanbul'da "Evet" oylarının önde olduğunu vurguluyor. Canikli, "Evet" oylarının arttığını, yüzde 58'lere geldiğini söylüyor ve ekliyor; "İşin başında kararsızların yüzde 14-15 civarındaydı. Bu oranın şimdi ise yüzde 3-4'lere indi. Kararsızların büyük bölümü 'evet'e geldi. Anketlerde kararsızlar dağıtılmadan bile evet'in oranı yüzde 50'nin üzerine çıkıyor. Çekirdek 'evet'çiler yüzde 50'nin üzerinde. Temel stratejimiz evet oylarını en yüksek düzeye çıkarmak."

***

Türkiye artık tarihi bir dönemecin eşiğinde… Uzun soluklu bu süreçte darbelerin izleri silinecek. Ekonomiden diplomasiye her alanda büyük bir değişim yaşanacak. Meclis seçmeniyle daha yakın, güçlü bir ilişki kuracak. Demokratik yollarla gelecek bu dönüşüm siyasette de yeni isimlere kapı açacak. Anlaşılan o ki! 16 Nisan yeni Türkiye'nin de doğum günü olacak.

BİZE ULAŞIN