5 bin yıllık miras: Atlı okçuluk

GSDF Atlı Okçuluk Asbaşkanı Suluoğlu, geçmişi 5 bin yıl önceye dayanan atlı okçuluğun gelişmesi için çabaladıklarını söyledi

5 bin yıllık miras: Atlı okçuluk
Geleneksel Spor Dalları Federasyonu (GSDF) Atlı Okçuluk Asbaşkanı Levent Talha Suluoğlu, "Atlı okçuluğun bizim için en önemli tarafı geçmişin ihtişamını, geleceğe taşımaktır" dedi. Suluoğlu, okçuluğun, gerek Selçuklu, gerekse Osmanlı Devleti zamanında kuruluşun en büyük etkenlerinden biri olduğuna dikkati çekerek, "Beş bin yıllık tarihi olan kültürel bir değerden bahsediyoruz. Atlı okçuluğu tarihi bir yansıma ve bir kültürel değer olarak biliyoruz ama sportif bir yanı mutlaka vardır. Bizim için en önemli tarafı geçmişin ihtişamını, geleceğe taşımaktır" değerlendirmesini yaptı.

"DİZİLERLE DEĞER KAZANDI"

Atlı okçuluğu topluma ve gençlere tanıtabilmek için çalıştıklarını anlatan Asbaşkan Suluoğlu, "Federasyonun kuruluş amacındaki hedef zaten budur. Gerek dizilerden olsun, gerekse devletimizin bu anlamda yaklaşımından olsun sporlarımız değer kazandı ve sahip çıkılmaya başlandı" dedi. Suluoğlu şöyle konuştu: "Atlı okçuluk branşı bir canlı ile yapılıyor. At ile bir bütün olabilmeniz çok önemli. Atlı okçulukta bunu yakaladığınız an başarı kendiliğinden geliyor."
BİZE ULAŞIN