‘Hayır’cılar tek tek ‘evet’çi oldu

Anayasa değişikliğinin oylanacağı referanduma tam 9 gün kaldı. CHP ‘hayır’ı anlatamadı. Zaten CHP’liler de partinin söylediklerini anlamadı. Sonuçta koyu CHP’liler bile ‘hayır’dan ‘evet’e yöneldi

‘Hayır’cılar tek tek ‘evet’çi oldu
CHP 'hayır'ı anlatamayınca partililer soluğu AK Parti teşkilatlarında alıyor. CHP'lilerin birçoğu ev sohbetlerinde 'evet'e döndü. 17 yıldır CHP'ye oy verdiğini belirten Murat Arıkan (36), "Bir aydır dükkanıma geliyorlar, ellerinde broşür dillerinde Erdoğan. Hayır vermem için tek mantıklı gerekçe yok. Ülkeyi satacaklar, sen esnafsın aç kalacaksın diyorlar. Bu beni tatmin etmedi Avrupa bile hayır diyor ülkeme ambargo koyuyorsa evet doğru yoldur" dedi. Ak Partiye üye olan CHP'li iki kız kardeş ise, "Hayır'dan hayır çıkmayacağını, CHP'nin vatanın önüne kendi gelecek ve kaprislerini koyduğunu gördük. Artık böyle bir partide olmak da istemiyoruz" diye konuştu.

'CHP SADECE PİŞMANLIK'
Yaklaşık 26 yıl CHP teşkilatlarına çalıştığını ancak ihaneti gördüğünü belirten 70 yaşındaki eski CHP'li Seyhan Çimen, "Ben halkçı bir parti Atatürk'ün mirası diyerek yıllarca arkasında durdum ama pişmanlık olduğunu, bu partinin çatısı altında vatana ihanet edildiğini 26 yıl sonra görebildim" dedi. Çimen, "Ayrımcılık çok yapılıyor. Halkla ilgili bir şey göremedim. İşe alıp, zengin etmedikleri kimse kalmadı ancak partinin asıl sahipleri olan bizler sadece seçimden seçime hazırlandık, çalıştırıldık. Bizim içerde dönen dolapları bilmemizi istemediler. Muhalefetin görevi hükümetleri denetlemektir ama bunların amacı kargaşa çıkarıp, ülke mallarını, vatandaştan geleni yemek. İnönü gelen yardımları ambarlarda saklayıp satmış. Pembe köşk yaptırmış halka soymuşlar mı ama şimdi eleştiri asıl diktatör CHP" dedi. Üyesi olduğu CHP'den AK Parti'ye geçen ve halk oylaması için 70 yaşında sokaklarda broşür dağıtıp, CHP'lilere 'evet'i anlatan Çimen, "Partinin parasını dört kodaman yiyor. Partinin içinde kaos çıkardılar, rant kavgası ile Atatürk'e ait partide bir şey bırakmadılar. Biz CHP'lilerin hoşuna giden bir şey var; ülkenin cumhurbaşkanının vatandaşın sofrasına oturup çayını içmesi, halkın sofrasında oturuyor halk da onu göklere çıkarıyor. Erdoğan CHP'lilerin gizli sevdasıdır. Ben burada broşür dağıtıyorum destek veriyorum partiye. Ben 26 yıl sonra yanlışımdan döndüm. Bu muhalefet yüzünden gelişemedik bu prangadan kurtulmak için evet demek zorundayız. CHP'lilere sesleniyorum ben pişmanım, 26 yıllık emeklerime şimdi acıyorum gelin ülkemiz için evet diyelim" diye konuştu. "Hayır demem için mantıklı tek gerekçe yok" diyerek 17 yıldır desteklediği CHP'den ayrılan Murat Arıkan, "Şimdi ailemi de ikna ettim, 15 CHP'liyi evet'i döndürdüm" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN