İlkokulda ders zili çalmadan sabah sporu

Çubuk Cumhuriyet İlkokulu’nda ‘Okul Dostu Şehir Projesi’ kapsamında ders zili çalmadan önce öğrenciler okul bahçesinde her sabah, veli ve öğretmenlerin de katılımıyla müzik eşliğinde 10 dakika egzersiz yapıyor

İlkokulda ders zili çalmadan sabah sporu
Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Ali Bodur, öğrencilerin sabah derse daha zinde girmeleri ve daha sağlıklı olmaları için projeye destek verdiklerini belirtti. Müdür Bodur, "Okulumuzda, 'Okul Dostu Şehir Projesi' kapsamında müzik eşliğinde hep birlikte sabah ders başlamadan önce 10 dakika öğrencilerimizin seviyelerine uygun hareketler yaptırılarak tüm okul öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte sabah sporu yapıyoruz. Bundan sonraki günlerde de bu etkinliği devam ettireceğiz" dedi.

"HERKES MEMNUN"

Sporu öğrenci ve öğretmenlerin tamamının yaptığını, projenin herkes tarafından beğenildiğini belirten Bodur, "Bu anlamda öğrencilerimiz derslerine daha canlı ve istekli ve moralli olarak girmektedirler. Bu proje ile sporu seven ve sporu hayatının bir parçası haline getiren daha sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkı sağlanacaktır. İnşallah öğrenciler açısından sağlıklı bir yaşamın bir başlangıcı olur" dedi. Velilerin de destek verdiği projede, müzik eşliğinde spor yapan öğrenci ve öğretmenleri, ders zili öncesi keyifli dakikalar geçiriyorlar.
BİZE ULAŞIN