Arı’nın ‘Namağlup’ yıldızları şampiyon

Arı’nın ‘Namağlup’ yıldızları şampiyon
Kütahya'da 4-8 Nisan günleri arasında düzenlenen "Okullar Arası Yıldız Kız Basketbol Müsabakaları Türkiye Finalleri" sonunda Türkiye şampiyonluğu kupası başkente geldi. Geçtiğimiz yılın Ankara Şampiyonu ve Türkiye 2'ncisi olan Arı Yıldız Kız Basketbol Takımı, kırılması güç bir rekora imza atarak başarısını Türkiye şampiyonluğu ile taçlandırdı.

ŞAMPİYONLUK ÖYKÜSÜ
Arı Yıldız Kız Basketbol Takımının şampiyonluk öyküsü 2016-2017 "Okullar Arası Yıldız Kız Basketbol Müsabakaları İl Birinciliği Müsabakaları" ile başladı. Hiç yenilgi almadan Ankara şampiyonu olan siyah-sarılı ekip yenilgisizlik serisini Türkiye finallerinde de sürdürdü. Türkiye yarı finallerini mağlubiyet yaşamadan geçen Arı Yıldızlar, Türkiye finallerinde grubunu 1'ncilikle tamamladı ve finalist takımların belirlendiği çapraz maçta da fark yarattı. Çapraz maçta İzmir Şampiyonu Mürşide Altınçubuk Ortaokulunu 66-39 skoruyla yenen siyah-sarılı takım, Türkiye Şampiyonasında finalist oldu. Finaldeki rakibi Mersin Tarsus Çukurova Sanayi Ortaokulunu da 74-33 gibi farklı bir skorla mağlup eden Arı Yıldız Kız Basketbol Takımı, 2016- 2017 okul sporları müsabakalarında kupayı Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayır'ın elinden aldı.

TAKIMDA YER ALAN ÖĞRENCİLER
Mariya Melek Taşer, Elif Berfin Baran, Elif Pergel, Eda Aktaş, Deniz İdil Çınarsoy, Serra Söylemez, Nehir Öcal, Aylin Michelle Arens, Irmak Dişikitli, Hazal Mursaloğlu, Selena Şahin, İnci Azra Kumaş.
BİZE ULAŞIN