Araçtaki kan izi ele verdi

Ankara’da evinin önünde maskeli şahısların bıçaklı saldırısı sonucu öldürülen Astsubay Bekir Uyanık’ın katil zanlıları, terk edilen çalıntı araçtaki kan izlerinden yakayı ele verdi

Araçtaki kan izi ele verdi
Ankara'da evinin önünde maskeli şahısların bıçaklı saldırısı sonucu öldürülen Astsubay Bekir Uyanık'ın katil zanlıları yakalandı. Cinayeti işlediği belirlenen 2 kişi ile Uyanık'ın eşi, çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı. Edinilen bilgiye göre, 26 Şubat'ta Keçiören'deki evinin önünde maskeli 2 kişinin saldırısı sonucu öldürülen Astsubay Uyanık'ın katil zanlılarını belirlemek için harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, bölgedeki 100'e yakın güvenlik kamerasını inceledi. Olayda kullanıldığı tespit edilen ve birkaç sokak ileride terk edilen çalıntı araca ulaşan ekipler, Uyanık'a ait kan izleri tespit etti. Ayrıca şüphelilerden birinin, aracı terk ettikten sonra Sanatoryum Caddesi'ndeki bir tekel bayisine gittiği belirlendi. Bu kişinin dükkân sahibi Hacı Ömer G. olduğunu ve Astsubay Uyanık'ın eşi A. ile telefon irtibatlarının bulunduğunu tespit eden ekipler, sorgulamak üzere A.'yı gözaltına aldı.

MİRAS GERGİNLİĞİ İDDİASI
A., emniyetteki ifadesinde, Hacı Ömer G. ile bir süredir gönül ilişkisinin olduğunu belirterek, eşi ile arasında miras yüzünden gerginlik çıktığını, eşinin vekâlet vermesi için kendisine baskı yaptığını söyledi. A., konuyu Hacı Ömer G.'ye anlattığını, korkutmak için eşi Bekir Uyanık'ı Mehmet B.'ye dövdürdüğünü ve evlerinin önünde kuru sıkı tabanca ile ateş ettiğini anlattı. Eşinin öldürülmesiyle bir ilgisi olmadığını iddia eden A., kamera görüntülerinden aracı terk edip kaçan şahısların Hacı Ömer G. ve Mehmet B. olduğunu teşhis etti. Hacı Ömer G. ve Mehmet B., 4 Nisan'da Basınevleri Mahallesi'nde bir eve düzenlenen operasyonla yakalandı. Poliste ifade vermeyi reddeden ve susma haklarını kullanan 2 şüpheli ve Uyanık'ın eşi A., sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN