Gönüllere rahmet doldu

Kutlu Doğum Haftası kapsamında başkentte düzenlenen programlarla “Rahmet Peygamberi” Hz. Muhammed, Kur’an-ı Kerim, salavat ve dualarla gönüllere doldu

Gönüllere rahmet doldu
Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla başkentte farklı mekânlarda çeşitli programlar düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi, Başkan Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek'in ev sahipliğinde ATO Congresium'da program gerçekleştirdi. Programa, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Ankara Valisi Ercan Topaca'nın eşi Sevim Topaca da katıldı. Başkan Gökçek, makam ve mevkilerin hepsinin geçici olduğunu belirterek, "Ardımızda sadece ve sadece yaptığımız iyilikler, aldığımız dualar kalacak" dedi. Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da mesaj gönderdi. Programda dini sohbetler ile ilahi ve şiir dinletisi de gerçekleştirildi. Daha sonra konuklar, Sakal-ı Şerif ve Kutsal Emanetler Sergisi'ni gezdi.

GÜL KOKULU PROGRAM
Sincan Kapalı Spor Salonu'nda da gönüllerin sultanı kutlu Nebi'nin doğum gününe özel program düzenledi. Salavat ve duaların bir an bile eksik olmadığı programda vatandaşlar, Necmettin Nursaçan ve Serdar Tuncer'in sohbetiyle manevi iklimi en derinden soludu. Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen programa; Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, AK Parti Ankara milletvekilleri Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Vedat Bilgin, Sincan AK Parti İlçe Başkanı Fatih Omaç ve binlerce vatandaş katıldı. Mehteran gösterisiyle başlayan program, "En Güzel Kuran-ı Kerim Okuma Yarışması"nda birinci olan Sincan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Can Parlak'ın Kuran tilavetiyle devam etti. Belediye Başkanı Tuna, "Peygamberimizi anarken, O'na olan sevgimizi ve hürmetimizi gösterirken hayatımızda da akıl, bilim ve gül kokulu Nebi'nin ahlakı rehberimiz olmalıdır. Bizler bu programlar aracılığıyla vatandaşımıza Peygamber Efendimizi anlatmaya çalışıyoruz" diye konuştu. Yenimahalle Belediyesi de Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde "İnsanlık insana emanet" temalı Kutlu Doğum programı düzenlendi.
BİZE ULAŞIN