Kupayla Külliye’ye

Şampiyonluk kupasını Beştepe’deki komşuları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a götüreceklerini belirten Ankaragücü Başkanı Yiğiner, “Hedef, 2023’te Avrupa kupalarında yer almak” diye konuştu

Kupayla Külliye’ye
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta ligin bitimine 2 hafta kala en yakın takipçisi Gümüşhanespor'un 4 puan önünde yer alan Ankaragücü'nde şampiyonluk hazırlıkları başladı. Yarın oynanacak olan Kayseri Erciyesspor maçına başkentten yaklaşık 15-20 bin civarında taraftarın gitmesi beklenirken Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner bu kritik mücadele öncesi SABAH Ankara'ya önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Yiğiner, şampiyon olmaları durumunda kupayı kendilerine Beştepe'de komşu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a götüreceklerini ifade etti.

BERABERLİK OLUŞTU
Kentte güzel bir sinerjinin oluştuğunu vurgulayan Yiğiner, "Bizim beklentimizin çok üstünde birlik ve beraberlik oluştu. Ankaragücü camiası kenetlenmiş durumda. Evlerde, sokaklarda, caddelerde bayraklarımız asılıyor. Bunlar bizi mutlu ediyor. Hiç ummadığımız ilgi ve destek ile karşılaştık. Ben buradan Ankara halkına teşekkür ediyorum. Son 4 maçımızı kapalı gişe oynadık, bilet bulunamadı. Binlerce kişi dışarıda kaldı. Demek ki Ankara'nın yeni bir stada ihtiyacı varmış. Bu da bariz ortaya çıktı" şeklinde konuştu.


Başkan Yiğiner, muhabirimiz Aykut Gören'le şampiyonluk provası yaptı.

HEDEF AVRUPA
Başkan Mehmet Yiğiner ayrıca, "Biz şuan şampiyonluğa odaklandık, bundan sonraki süreçte Ankaragücü'nün önündeki engelleri aşacağız. 107 yıllık kulübün ilk kupası olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız bizim komşumuz. Kupamızla birlikte komşumuzu ziyaret edeceğiz. Artık beklentiler yüksek… Ankaragücü TFF 1. Lig'e çıktığı zaman orada da şampiyonluğu kovalamak zorunda. Bırakın onu, Süper Lig'e çıktığımızda dahi orada da beklenti yüzde 100 şampiyonluktur. Sayın Cumhurbaşkanımızın spora olan ilgisini biliyoruz. Kendisi de geçmişte futbol oynamış bizi ancak o anlar. Bu dev çınara sahip çıkacağına inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 hedefleri var. Her kurum bu konuda üzerine düşenleri eksiksiz yapmalı. Biz de Ankaragücü'nü Cumhurbaşkanımızın destekleri ile marka bir kulüp yapacağız. Hedefimiz 2023'te Ankaragücü ile Avrupa kupalarında yer almak" ifadelerini kullandı.

DESTEK LAZIM…
Bir üst lige çıkmaları durumunda maddi kaynağa ihtiyaç duyacaklarını ifade eden Başkan Mehmet Yiğiner, "Bizim dönüm noktamız Gümüşhane'deki o haksız muamele oldu. Oradan dönüşte 10 binlerce taraftarımızın takımımızı karşılaması bizim için önemliydi. Ostim'de yaşanan olaylar daha da çok camiayı birleştirdi. Şuan birlik, beraberlik içerisinde bahar havasında devam ediyor. İnşallah şampiyon olacağız ve bundan sonraki süreçte de yeni sezonla ilgili hazırlıkları yapacağız. Biz destek almak zorundayız. Ankara'nın kaynaklarından Ankaragücü de yararlanmak durumunda. Yararlanması için de elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sadece 2-3 kulübe değil de, Ankaragücü'ne de gelmesini sağlayacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN