Sözcü’den provokasyon

Büyükşehir Belediyesi, Sözcü’nün provokasyon kokan “Güvenpark’a cami yapılacak” haberinin tamamen gerçek dışı olduğunu açıkladı

Sözcü’den provokasyon
FETÖ'nün darbe girişiminde bulunacağı gün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı oteli cümle aleme duyuran Sözcü Gazetesi, bu kez de 16 Nisan referandumu sonrası, hayır eylemlerine katılanları açıkça tahrik etmek amacıyla yeni bir provokasyona imza attı. Ankara'nın kalbi Güvenpark'a Büyükşehir Belediyesi'nin cami yapacağı yalanını ortaya atan Sözcü, "Bakın Taksim'e yapıyorlar, buraya da yapacaklar" algısıyla niyet okumasına girişti.

YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR
Büyükşehir Belediyesi, Sözcü'nün provokasyon kokan haberini jet bir şekilde yalanladı. Büyükşehir Belediyesi, sit alanı kapsamında olan Güvenpark'a, "ibadet alanı" yapılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'na başvurduğunu yazan Sözcü'nün bu yalanı çok uzun sürmedi. Konu ile ilgili anında açıklama geçen Büyükşehir, Güvenpark'a cami yapılacağına ilişkin iddiaların, tamamen gerçek dışı olduğunu bildirdi.

'DÜŞÜNCESİ BİLE OLMADI'
Büyükşehir yaptığı açıklamada ayrıca, "Bilindiği gibi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından, Keçiören- Kızılay Metro hattının Kızılay İstasyonu, yaklaşık 45 yıldan bu yana kullanılan Güvenpark içindeki minibüs duraklarının bulunduğu alanda yapılacak. Kamuoyunun da yakından bildiği gibi, bu istasyon içinde bugünkü minibüs duraklarının da olması için proje hazırlanıyor. Yapılacak Keçiören Metro İstasyonu ve minibüs durağı, bugünkü minibüs duraklarının bulunduğu alanın dışına kesinlikle taşmayacak. Yani kesinlikle, parkın diğer alanlarına girilmesi söz konusu değil. Bu istasyon ve minibüs durağı için de insanların yararlanabileceği bir mescid düşünülmüştü. Bu da sadece bir düşünceden ibaretti. Şu anda yapılıp yapılmayacağı da net değil. Kesinlikle, Güvenpark içinde bir cami yapılması, anıtın yıkılması söz konusu olmadığı gibi, düşüncesi bile olmamıştır" ifadelerine yer verdi.
BİZE ULAŞIN