Torunlarının sergisini açtı

Eski İçişleri Bakanı Aksu torunlarını resim sergisi açılışında yalnız bırakmadı. Aksu bakanlığı döneminden sonra ailesine daha fazla vakit ayırdığını dile getirdi

Torunlarının sergisini açtı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında genç resim sanatçıları Sare ve Meva Günay, Panora'da resim sergisi açtı. Eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu da torunları Meva ve Sare'yi ilk sergilerinde yalnız bırakmadı. 15 yaşındaki genç ressam Sera, "Hayalimde hep sergi açmak vardı, bu da bizim ilk resim sergimiz. Şu an hobi olarak resim yapsam da ileride daha profesyonel işlere imza atıp, daha güzel sergiler açmak istiyorum. Ben daha çok doğa, deniz manzaraları ile sevdiğim karakterleri hoşuma giden renklerle çizmekten hoşlanıyorum" dedi. 9 yaşındaki Meva ise portre çizmekten hoşlandığını ifade ederek, "Bu portreleri de hayalimde canlandırdığım karakterler üzerinden çiziyorum. Özellikle baykuşlara karşı özel bir ilgim var" diye konuştu.

TORUNLU HAYAT GÜZEL
Sergide konuşan Aksu ise, bakanlığı döneminde kendi çocuklarına vakit ayıramasa da şimdi çocuklarına ve torunlarına daha fazla vakit ayırabilme şansı olduğunu belirtti. Aksu "Şimdi çocuklarım bana, 'Baba bizle hiç ilgilenmezdin şimdi torunları alıp sırtında dolaştırıyorsun' diyorlar. Torunlarımı çok seviyorum, hafta sonları da bizlere gelirler" dedi. Aksu hiçbir zaman siyasetten ayrılmadığını da belirterek, "Siyasetle meşgul olmak için illa milletvekili, belediye başkanı olmak şart değil. Hep bu işin içindeyiz. Referandum sürecinde de sayın başbakanla birlikte İstanbul, Iğdır, Batman gibi birçok yere gittik. Ben İstanbul'da seçim bölgemdeki ilçeleri tek tek dolaştım, esnafla, halkla buluştum. Gittiğim yerlerde yeni anayasa değişikliğine ilişkin birçok konuşmalar yaptım" dedi. Sergi bugün de sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
BİZE ULAŞIN