Dikkat! Cildiniz yaza hazır mı?

Bitmek bilmeyen soğuk havalara rağmen yaz geldi kapımızı çaldı. Özlediğimiz güneş tenimizi ısıtmaya başladı. Peki cildimiz yaza hazır mı?

Dikkat! Cildiniz yaza hazır mı?
Başkentin orta yerinde Solita Güzellik ve Estetik Merkezi'nde Ankaralılara kaliteli hizmet veren güzellik uzmanı Tansel Uzunyol ile güzellik, doğru bildiğimiz yanlışlar başta olmak üzere Solita ve iyi cilt bakımının detaylarını konuştuk. "Yaz geldi güneşe dikkat, yüzünüzü zararlı ışınlardan koruyun" diyen Uzunyol, "Değişen iklim şartlarında artık cilt bakımı daha hayati. Özellikle yaz ve kış başlarına dikkat" dedi.

YAZIN GÜNEŞE DİKKAT
Uzun yıllar kamuda önemli görevlerde bulunduktan sonra sağlık sektörüne atılan ve Ankara'da güzellik deyince akla ilk gelen merkeze sahip olan Uzunyol, "Yazın için güneşe dikkat. Cildi ciddi anlamda yıpratıp yaşlandırıyor" dedi. Uzunyol, "Cildinize sürdüğünüz ürünler ciltte aşırı terleme yapıyorsa bilin ki içeriğinde fazlaca kimyasal barındırıyordur. Ve yaz ve kış bakımlarında cilt bakımı şart. Yoğun antejnik ve kür bakımları. İyi dermo kozmetik güneş kremi kullanılmalı. Cildi temiz ve nemli tutmamız gerek. Cildin yapısına uygun ürünler tercih edilmeli. Kimyasaldan uzak durulmalı. Günümüzde erkekler kadınlardan daha fazla bakım yaptırıyor ve daha bakımlılar. Gerek erkek gerekse de kadınlar artık ciltlerine daha önem vermek zorunda çünkü değişen iklim koşullarlı telafisi zor sorunlara sebep oluyor" dedi. Cilt bakımında önemli bir alt yapı ve tecrübe ile hizmet verdikleri Solita hakkında da konuşan Uzunyol, şunları kaydetti:

KALİTE VE HİJYEN İÇİÇE
"İki yıl Türkiye ve yurtdışında araştırama yaptım, çeşitli eğitimlerden geçtim, yeterlilikler edindim. Merkezimiz Ankara'da çok ciddi ses getirdi. Hayatımda güven olgusu çok önemliydi ben burada müşterilerime karşı bunu oturttum. O güven bana insanların en değerli elbiseleri olan ciltlerini emanet etmelerini sağladı. Güvenden gelen bir güzellik kazandırdık. Bu sektöre girdikten sonra insanların yanlış ve eksik yöntemler nedeniyle ciddi sorunlar yaşadıklarını gördüm. İşte biz burada kalite, hijyen ve estetiği güven ile kurduk, büyüttük."

ANKARA'DA TEK
Burada yoğun olarak cilt bakım tedavileri yapıyoruz. Normal bir cilt bakımı değil antejnikli oksijen terapili tedavi yapıyoruz. Kullandığımız ürünlerin tamamı cildi tedavi edici dermo kozmetik. Daha önceden akne ve leke problemi olanlara Derma pen uygulaması yapıyoruz. İnsanlar zaman ve bütçe ayırıyor, bize geliyorsa bunun karşılığını da en iyi şekilde almaları gerek. Ankara'da kimsede olamayan cihaz var, buradaki cihaz parkuru hiçbir merkezde yok. Bizde scarlet dediğimiz radyo frekans altın iğne cihazımız var. Karbon peeling, iğnesiz mezoterapi tek olduğumuz cihaz ve uygulamalardan.

SEKTÖRÜN SORUNU ORTAK
Ankara'da son teknoloji ile hizmet veriyoruz. Kendinizi şımartmak ve en değerli elbiseniz olan cildinizi korumak istiyorsanız merkezimize bekleriz. Öte yandan sektörde ciddi anlamda yetişmiş, uzman personel sıkıntısı var. Her estetiysen ben estetisyenim diye işlem yapmamalı, donanımlı ve eğitimli, uzman kişiler işlem yapmalı.
BİZE ULAŞIN