Köyüne hoşgeldin Kostak

Köyüne hoşgeldin Kostak

Araba çarpması sonucu ayakları tutmayan Kostak isimli köpek başkentte tedavi edildi. Kırıkkale’nin Ahılı Köyü’ndeki evine dönen Kostak, diğer köpeklerle de oynamaya başladı

  • Ankara Başkent
  • Salı 10.05.2017
Kırıkkale'de, araç çarpması sonucu arka ayakları tutmayan ve bir vatandaşın yürüyebilmesi için pazar arabasının tekerleklerini kullanarak yürüteç yaptığı sokak köpeği "Kostak", Ankara'daki tedavisinin ardından profesyonel bir yürütece kavuştu. Pazar arabasından kurtulan Kostak, Ahılı köyü girişindeki yuvasına döndü. Kostak'ı tedavisinin ardından Ahılı köyüne getiren Köksal, bir aydan fazla süren tedavinin bittiğini ve köpeği arkadaşlarının yanına getirdiğini söyledi. Sevincinin biraz buruk olduğunu anlatan Mehmet Köksal, "Ben onun koşa koşa gelmesini isterdim, olmadı, kaderi böyleymiş. Bundan sonraki hayatında beraberiz. Ankara'da tedavi sürecinde öncelikle MR'ı çekildi. Ameliyat oldu ancak tedavi süreci geçtiği için bir şey yapamadılar. Klinikteki doktorlara ve bu yürüteci veren yardımsever vatandaşa teşekkür ediyorum"dedi.

YARDIM BEKLİYOR
Kostak'ın geçirdiği kaza sonucunda omuriliğinde baskı oluştuğunu ve felç kalacağını ifade eden Köksal, klinik ücretinin ödenmediğini ve 5 bin liranın ödenmesi gerektiğini belirterek "Klinik ücretini karşılamak için imkanım yok. Yardım bekliyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN