Ankamall AVM’de Trafik Haftası’na renkli kutlama

Ankamall AVM’de Trafik Haftası’na renkli kutlama

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün Ankamall AVM’de düzenlediği etkinlikte çocuklar polis motosikletine bindi, polis bandosunu dinledi

  • Ankara Başkent
  • Çarşamba 11.05.2017
Her yıl binlerce kişinin hayatını kaybettiği trafik kazalarını önlemeyi amaçlayan, kamuoyunu bilinçlendirici etkinlikler Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile Ankamall'da gerçekleşti. Etkinlik kapsamında vatandaşlara verilen alkol gözlüğü ile alkolün araç sürücüleri üzerindeki etkisini göstermeye yönelik uygulamalar gerçekleştirildi.

MOTOSİKLETLERE ÇOCUK İL GİSİ
Ayrıca farkındalık oluşturmak için hazırlanan afiş, broşür ve promosyon ürünler de ANKAmall ziyaretçilerine sunuldu. Stant önünde bulunan radar araçları ve trafik polisinin kullandığı araç gereçlerle ilgili bilinçlendirme çalışması yapılırken, özellikle polislerin kullandığı motosikletler de çocukların ilgisini çekti. İl Sağlık Müdürlüğü'nün de stant açtığı etkinlikte ziyaretçilere acil sağlık hizmetleri tanıtıldı ve vatandaşların bilinçlenmesi sağlandı. Bu konuda farkındalığın ve hassasiyetin artmasının amaçlandığı stantta ziyaretçilere promosyon ürünler dağıtıldı. Etkinlikler kapsamında konser veren Polis Bandosu izleyenler tarafından büyük ilgi gördü. Marşlara ve sevilen eserlere yer verilen konserde izleyiciler duygulu anlar yaşadı.
BİZE ULAŞIN